Euroliiga Final Fouri meeskond loovutas valuraha eest peatreeneri

 (1)
Velimir Perasovic tegi Laboral Kutxa meeskonnaga võimsa hooaja
Velimir Perasovic tegi Laboral Kutxa meeskonnaga võimsa hooajaFoto: CESAR MANSO, AFP/Scanpix

Euroliigas tänavu esmakordselt Final Fouri jõudnud Vitoria Laboral Kutxa korvpallimeeskond loovutas peatreeneri Velimir Perasovici Istanbuli Anadolu Efesile.

Türklastel tuli 51-aastase horvaadi eest välja käia lepingus fikseeritud väljaostusumma, kuna Perasovicil oli ka järgmiseks hooajaks Hispaania klubiga leping olemas. Eurohoops portaali andmetel oli summaks 350 000 eurot.

Anadolu Efes otsis uut peatreenerit pärast Dušan Ivkovici lahkumist. Nimekas serblane jättis töökoha vabaks aprilli teises pooles.

Hispaania liigas lõppes Perasovici hoolealuste teekond poolfinaalis, kus nad kaotasid Barcelonale mängudega 1-3. Lühiajalise lepinguga mängis lõppenud hooajal Laboral Kutxa ridades ka Kristjan Kangur.

Endine tippmängija Perasovic, kes on tulnud Jugoslaavia koondisega maailmameistriks (1990) ja Euroopa meistriks (1991) ning Horvaatia koondisega olümpiahõbedale (1992) on ka varasemalt Türgis treeneritööd teinud. Hooajal 2010/2011 viis ta Istanbuli Efes Pilseni (praeguse Anadolu Efesi) Türgi karikavõitjaks.