Euroliiga apellatsioon Euroopa korvpalliliidu vastu lükati tagasi


Korvpallimäng ja treeneri juhised
Korvpallimäng ja treeneri juhisedFoto: Siim Solman

Luksemburgi apellatsioonikohus lükkas Euroliiga kaebuse tagasi, mis tähendab, et Euroopa tugevaim korvpallisari peab Euroopa korvpalliliidule (FIBA Europe) ikkagi maksma 900 000 eurot ja lisaks ka kogunenud intressid.

Käesoleva kohtuvaidlus sai alguse sellest, et Euroliiga (ametliku nimega Euroleague Properties SA) lõpetas 2012. aastal ühepoolselt lepingu FIBA Europe`iga, mille kohaselt pidid nad alaliidule maksma igal aastal 400 000 eurot.

Vastav kommertsõiguste leping sõlmiti 2004. aastal, kuid 2012. aasta detsembris otsustas Euroliiga selle lepingu ühepoolselt lõpetada, sest neile ei meeldinud FIBA kinnitatud uus võistlusformaat ja -kalender, mis jõustus 2017. aastast.

Luksemburgi kohus otsustas, et kuna korvpalliliidu ja Euroliiga vaheline leping lõppes alles 2015. aasta jaanuaris, tulebki tugevaima eurosarja korraldajatel maksta alaliidule lepingutasu ka aastate 2012-2015 eest.

Euroliiga kaebas otsuse apellatsioonikohtusse, kus nad jäid aga kaotajaks. Lisaks 900 000 eurole ja intressidele tuleb Euroliigas maksta ka kohtukulud.