BLOGI | Žalgiris kaotas Fenerbahcele ja andis koduväljakueelise käest, Real pääses edasi

(16)
Šarunas JasikeviciusFoto: Erdem Sahin, EPA/Scanpix

Korvpalli Euroliigas jätkusid täna play-offi mängud kahe veerandfinaalkohtumisega. Türklaste Istanbuli Fenerbahce taastas koduväljakueelise, alistades võõrsil Kaunase Žalgirise 66:57. Madridi Real alistas Kreekas kohaliku Ateena Panathinaikose 89:82 ja pääses Final Fouri seeriavõiduga 3:0.

Fenerbahce oli küll avapoolajal Žalgirise vastu pidevalt kaotusseisus, kuid teise mängupoolega pöörati mängu saatus enda kasuks. Lõpuks olid Türgi tippklubi võidunumbrid 66:57.

Võitjate resultatiivsemad olid serblane Marko Gudurić 17 ja tšehh Jan Veselý 10 punktiga. Leedukatel jõudis kahekohalise punktisummani vaid Nate Wolters, kes tõi 15 silma. Fenerbahce valitses ründelauas 14:8 ning tegi kuus pallikaotust vähem (9:15).

Seeria neljas mäng on juba ülehomme taas Kaunases.

Madridi Reali 89:82 võidumängus Panathinaikose üle tõusid hispaanlaste parimateks Rudy Fernandez ja Facundo Campazzo võrdselt 16 punktiga.

Kaunase Žalgiris - Istanbuli Fenerbahce
Fenerbahce võidab 66:57 ja juhib nüüd seeriat 2:1. Neljas mäng on juba ülehomme taas Kaunases.
57:66. Sloukas on taas mõlemal vabaviskel täpne. 14 sekundit jääb mängida...
57:64. Davies tabas ühe vabaviske.
56:64. Sloukas tabab vabavisked. 24 sekundit lõpuni.
Walkup eksib lähiviskel ja Wolters teeb vea...
56:62. Melih Mahmutoğlu tabab kaugelt! Lõpuni jääb 41 sekundit.
56:59. Wolters tabab. 1.20 lõpuni.
Fenerbahce eksis kaugviskel, kuid Davies puterdab lauapalli auti.
54:59. Vesely surub palli korvi.
54:57. Ulanovas tabas kahest vabaviskest ühe.
Datome saab 2.49 enne lõppu viienda vea.
53:57. Melli tabab kolmese! Tundus, et jalg oli joonel... Kohtunikud vaatavad videokorduse üle, kuid jäävad kolmepunktiviske juurde.
53:54. Wolters tabab kaugelt! 3.25 lõpuni.
Datome kaugvise ei lähe...
50:54. Davies tabab.
Lõpuni jääb 4.21.
48:54. Datome tabab kahese.
Grigonise kaugvise ei taba...
Fenerbahce valitseb jätkuvalt ründelauas (14:8), kuid rünnakuaja jooksul viskeni ei jõuta...
Kuus minutit jääb mängida.
48:52. Guduric tabas kaugelt (3/6). Temalt 17 punkti.
Melli tegi selge vea, tõmmates Daviest käest, kuid vile vaikis...
48:49. White tabas vabavisked.
Esimesed poolteist minutit on lõpuveerandil väga närvilised ning kolm rünnakut jooksevad liiva.
Algas viimane veerandaeg.
44:47. Wolters tabab üliolulise kaugviske.
41:47. Guduric tabab vabavisked.
41:45. Žalgiris laseb võtta kaks ründelauda järjest ja siis nõelab Datome kaugviskega.
Žalgirise visked ei lähe...
41:42. Guduric tabas kahest vabaviskest ühe.
41:41. Davies toob tabloole viigi.
Mõlemalt poolt visatakse ridamisi kaugviskeid mööda.
39:41. Davies lõpetas leedukate kuiva seeria.
37:41. Žalgiris on rünnakul hädas.
37:39. Marko Guduric tabab teise kaugviske järjest ja Fenerbahce pääseb juhtima.
37:36. Türklased tabavad kaugelt.
37:33. Ulanovas tabas Vesely korvi järel kaugviske.
Teine poolaeg algas.
32:28. Türklased on jõudnud nelja punkti kaugusele.
32:26. Žalgiris võtab Vesely korvi järel aja maha.
32:24. Avapoolaja lõpuni jääb kolm minutit.
32:23. Milaknis tabab kaugviske. Žalgirise kolmesed kuuest kolm (Fenerbahce 14-st kolm).
29:23. Teise veerandaja keskpaik.
29:20. Wolters tabab kaugviske ja vahe taas +9 Žalgirise kasuks.
26:20. Fenerbahce vastab Melih Mahmutoğlu esituses väga olulise kaugviskega.
26:17. Vahe juba +9.
Fenerbahce on tabanud 13-st kaugviskest vaid kaks (Žalgiris neljast üks), kuid ründelauas ollakse peal 8:3. Samas on leedukad niivõrd hästi kaheseid tabanud (65%), et ründelauda pole vajagi...
22:17. Ahmet Düverioğlu tabas.
24:17. Milakniselt kaks punkti. Datome astus vasturünnakul auti.
22:15. Westermann alustab teist veerandit tabava kaugviskega.
Algas avaveerandi lõpuminut.
17:15. Sloukas tabas vabavisked.
17:13. Thompson samuti korvi alt.
15:11. Žalgiris valitseb korvi all ja saab taas kaks lihtsat punkti.
13:11. Guduric tabas kolm vabaviset.
13:8. Datome kaugviskele vastab Wolters korvi alt.
11:5. Walkup tabab, leedukad on teinud 9:0 vahespurdi.
Leedukad pääsevad 9:5 juhtima. Thomas Walkup tabas kahepunktiviske koos veaga ja lisaks vabaviske.
Võimas! View this post on Instagram Ritualas 💚tliktas 🙌 A post shared by BasketNews.lt (@basketnews) on Apr 23, 2019 at 9:57am PDT
6:5. White lõpetab kontrarünnaku ilusa pealtpanekuga!
4:5. White tabab kahest vabaviskest ühe. Neli minutit mängitud.
3:5. Fenerbahce valitseb ründelauas, kuid nende visked ei lähe.
2:5. Muhammed vastab kolmesega.
2:2. Grigonis viigistab.
0:2. Fenerbahce saab esimesel rünnakul kolmandal katsel palli korvi. Autoriks Melli.
Kolmas mäng on alanud! Kolme võiduni mängitav seeria on hetkel viigis 1:1.