BLOGI | Kaunase Žalgiris jätkab Euroliigas täiseduga, Barcelona teenis magusa võidu

(2)
Raieste ja Baskonia said ootamatult puhkepäeva.
Rokas Jokubaitis ja Arturas Milaknis

Kaunase Žalgiris teenis korvpalli Euroliigas kolmanda võidu järjest.

Žalgiris läks võõrsil vastamisi Crvena zvezda ja Kaunase Žalgiris. Leedu klubi võitis tasavägise mängu 75:69. Võitjate resultatiivseimana tõi Lukas Lekavicius 16 punkti, 12 silma lisas Joffrey Lauvergne. Crvena zvezda poolelt kerkis üleplatsimeheks Jordan Loyd 19 silmaga. Žalgiris läks mängule vastu kahe võidu pealt, viimati alistati möödunud laupäeval koroonaviirusest räsitud Moskva Himki 84:70. Hooaja avamängus alistati 68:67 Piraeuse Olympiakos.

Serbia suurklubil oli enne mängu kirjas üks võit ja üks kaotus. Esimeses mängus jäädi Fenerbahcele alla 63:77, seejärel võideti aga Baskoniat 90:73.

Kell 21.00 pandi pall mängu Berliini Alba ja Istanbuli Anadolu Efesi vahelises kohtumises. Hooaja esimese võidu teenis Türgi klubi, alistades vastased 93:72. Tibor Pleiss tõi võitjate resultatiivseimana 23 punkti, 13 silma lisasid Vasilije Micic ning Bryant Dunston. Alba suurimaks punktitoojaks kerkis Marcus Eriksson (13). Berliini Albale oli see kolmandaks järjestikuseks kaotuseks.

21.45 pidi algama matš Villeurbanne-Lyon Asveli ja Ateena Panathinaikose vahel, kuid kaks tundi enne avavilet teatas Euroliiga, et matš jääb ära. Nimelt teatas Asvel täna hommikul neljast uuest koroonaviirusesse nakatunust, mis tähendas, et meeskonnas on kokku juba 11 nakatunud liiget. Seega ei suutnud Prantsusmaa klubi nimetada koosseisu vähemalt kaheksa tervet mängijat, nagu liiga reeglid nõuavad.

Mängupäeva lõpetasid Hispaania klubid Valencia ja Barcelona. Võõrsil mänginud Barcelona kinkis Valenciale hooaja esimese kaotuse, Kataloonia klubi võidunumbriteks jäid 71:66. Rolands Smits viskas Barcelona kasuks 15 punkti, 14 silma lisas Nick Calathes. Valencia resultatiivseimad olid Nikola Kalinic ja Bojan Dubljevic, kes viskasid 13 punkti.

Teisipäeval pidi esialgu võistlustulemas olema ka Sander Raieste ja Baskonia, kuid nende tänane vastane Peterburi Zeniit on sattunud koroonakriisi. Klubis on juba 13 tiimiliiget andnud positiivse proovi ning Euroliiga otsustas seega Venemaa klubi mõlemad selle nädala kohtumised edasi lükata. Euroliiga distsiplinaarkomisjon hakkas arutama, kuidas olukord lahendatakse. Reeglite järgi peaks Zenit saama kaks 0:20 kaotust.

EUROLIIGA 3. VOOR (13.10)
Sellega tänase otseblogi ka lõpetame. Euroliiga hooaeg jätkub aga juba homme!
Barcelona võidunumbriteks jäävad lõpuks 71:66. Rolands Smits viskas Barcelona kasuks 15 punkti, 14 silma lisas Nick Calathes. Valencia resultatiivseimad olid Nikola Kalinic ja Bojan Dubljevic, kes viskasid 13 punkti.
Tundub, et Barcelona võtab ikkagi oma. 28 sekundit enne lõppu juhib Kataloonia klubi 69:62.
60:66. Valencia mängib Nikola Kalinici kolmese abil kaotusseisu kuue punkti peale. Lõpuni jäänud veidi üle 2 minuti.
Barcelona siiski lähemale pole Valenciast lasknud, 4 minutit enne lõppu juhitakse 64:53.
7 minutit normaalaja lõpuni, Valencia on teinud 7:0 spurdi ja vähendanud kaotusseisu 52:59 peale.
Kolmanda veerandaja lõpuks on Barcelona edu 54:44.
Barcelona saab kolmanda veerandaja lõpus kätte 52:44 eduseisu. Nii suurt vahet selles mängus veel näha pole saanud.
Nick Calathes viib Barcelona 43:42 juhtima. Kolmanda veerandi lõpuni jäänud 6 minutit.
Läbi! Anadolu Efes saab lõpuks kindla 93:72 võidu Berliini Alba üle. Tibor Pleiss tõi võitjate resultatiivseimana 23 punkti, 13 silma lisasid Vasilije Micic ning Bryant Dunston. Alba suurimaks punktitoojaks kerkis Marcus Eriksson (13).
Istanbuli klubi on liikumas kindla võidu suunas. Neli minutit enne normaalaja lõppu on nedne edu Berliini Alba ees 84:64.
Anadolu Efes juhib enne viimast veerandaega Berliini Alba vastu 70:55. Kas Saksamaa klubi suudab veel mängu muutust tuua?
Alanud on ka päeva viimane mäng Valencia ja Barcelona vahel.
Alba ja Anadolu Efesi mängul on samal ajal hakanud teine poolaeg.
Läbi! Žalgiris nopib 75:69 võidu. Kolmas võit järjest Leedu klubile. Võitjate resultatiivseimana tõi Lukas Lekavicius 16 punkti, 12 silma lisas Joffrey Lauvergne. Crvena zvezda poolelt kerkis üleplatsimeheks Jordan Loyd 19 silmaga.
19 sekundit jäänud. Žalgiris ees 73:67!
2 minutit jäänud. Žalgirise edu on 69:65.
Anadolu Efesi hea hooaeg jätkus ka teisel veerandil, mille järel juhib Türgi klubi Berliini Alba vastu 53:35.
5 minutit jäänud. Žalgiris juhib Crvena zvezda vastu 69:62.
Žalgiris juhib kolme veerandaja järel serblasi 62:60.
Anadolu Efes on Alba vastu alustanud võimsalt, avaveerand võideti 29:14.
Kolmandat veerandit on 3 minutit mängitud, Crvena zvezda on peal napilt 43:42.
Nüüd on alanud ka matš Berliini Alba ja Enedolu Efesi vahel. Tuletame meelde, et mõlemad meeskonnad lähevad mängule vastu kahe kaotuse pealt.
Žalgiris vastab aga kiirete korvidega ja pääseb omakorda 30:29 ette.
Torrian Walden tabab Serbia klubi poolelt hullu kolmese ja viig võõrustajad 29:25 juhtima. Teist veerandaega on mängitud veidi üle 3 minuti.
Avaveerand lõppeb 19:19 viigiseisul.
Marius Grigonise vabavisked toovad tabloole 11:11 viigiseisu, kuid Crvena zvezda vastab sellele täpse kolmesega.
5 minutit mängitud. Crvena zvezda juhib 9:4.
Asveli ja Panathinaikose vaheline matš jääb ära! Euroliiga juhid teatasid äsja, et mäng jääb ära, sest koroonast räsitud Prantsusmaa klubil pole võimalik vähemalt 8 mängijat platsile saata.https://twitter.com/EuroLeague/status/1316057297467174913
Prantslaste klubi Asvel teatas täna, et nende võistkonnas lisandus neli positiivset proovi juurde, kokku on klubis seitse nakatunut. Nii Asveli kui Barcelona tänased mängud peaksid hetkeseisuga ikkagi toimuma.
Lisaks Zenitile kimbutab koroonaviirus veel teisigi meeskond. Asjä tuli teade, et positiive proovi on andnud Barcelona äss Nikola Mirotic.https://twitter.com/FCBbasket/status/1316012720265654274