BLOGI JA TIPPHETKED | Žalgiris võttis Euroliigas 5000-pealise kodupubliku ees vägeva võidu, Barcelona vajas lisaaega

(12)
Žalgiris võttis 5000-pealise kodupubliku ees vägeva võidu
Žalgiris võttis 5000-pealise kodupubliku ees vägeva võiduFoto: Leedu Delfi, Defi.lt

Korvpalli Euroliigas peeti neljapäeva õhtul kaks mängu. Täiseduga jätkav Kaunase Žalgiris alistas kodupubliku marulise toetuse abil Istanbuli Anadolu Efesi 89:73 ja Žalgirise ekstreeneri Šarunas Jasikevicius juhendatav FC Barcelona võitis lisaajale läinud mängus Ateena Panathinaikost 97:89.

Žalgiris domineeris Anadolu Efesi vastu tervet kohtumist, juhtis viimasel veerandil korraks juba 22 punktiga ja võttis kindla võidu 89:73. Nigel Hayes viskas leedukate parimana 17 punkti, Marius Grigonis ja Lukas Lekavicius lisasid võrdselt 12 silma. Istanbuli klubile tõi Bryant Dunston 20 punkti.

Tipphetked:

Barcelona oli Panathinaikose vastu võidule lähedal juba normaalaja lõpus, kuid Leonidas Kaselakis tabas seitse sekundit enne sireeni kolm vabaviset ja tõi tabloole viigi 75:75. Cory Higginsi lõpukolmene enam ei tabanud ja ees ootaski lisaaeg. Väga korviderohkel lisaajal läks kodumeeskond kohe oma teed ja hoidis edu lõpuni, võttes 97:89 võidu.

Lisaajal säranud Higgins jõudis 24 punkti, 7 lauapalli ja 5 resultatiivse sööduni. Teine Barca kangelane Brandon Davies tõi 20 punkti. Panathinaikose parim oli Marcus Foster 24 silmaga.

Tänased tulemused:

20.00 Kaunase Žalgiris - Istanbuli Anadolu Efes 89:73
22.00 FC Barcelona - Ateena Panathinaikos 97:89

Korvpalli Euroliiga 4. voor
Tabeliseis:
Higgins paneb mängule ka punkti, tabades veel lähiviske. Barcelona võitis lisaajal Panathinaikost 97:89.
Higgins tabab veel kaks vabaviset - 95:89.
18 sekundit jääb mängida ja Barca kasutab mõtlemisaega.
Sant-Roos tabab kohe kolmese - 93:89.
Higgins ei eksi ja teeb seisuks 93:86.
Sant-Roos vähendab veel kaotusseisu - 91:86. Higginsile tehakse 27 sekundit enne lõppu viga.
Nedovic tabab kaugelt - 89:84.
Tundub, et Davies lõpetab kreeklaste lootused - 91:84.
1.15 enne sireeni kasutab Panathinaikos veel mõtlemisaega.
Fosteri kaugvise ei taba ning Davies kasvatab hispaanlaste edu juba 89:81-le.
Adam Hanga vastab kohe omapoolse tabava kaugviskega - 87:81! Poolteist minuti jääb mängida.
Nedovic vastab kolmesega - 84:81.
Davies teenib vabaviksed ja tabab - 84:78.
Nedovic kaotab palli ja Calathesi vastu tehakse viga. 2.24 jääb lõpuni.
Kyle Kuric vastab kohe üliolulise kaugviskega - 82:78.
Fosteri kolmene toob tabloole 79:78.
Calathesilt pallikaotus. 3.16 jääb esimest lisaaega mängida.
Panathinaikose rünnak jookseb taas liiva.
Artem Pustovõi tabas kahest vabaviskest ühe - 79:75.
Adam Hanga kolmene viib Barca lisaaja avaminutil ette 78:75.
Barcelona kasutab otsustava rünnaku eel mõtlemisaega.
Kaselakis näitab külma närvi ja saadab kõik kolm vabaviset korvi - viik 75:75.
Kaselakise vastu tehakse 7 sekundit enne sireeni viga - kolm vabaviset.
Panathinaikos kasutab mõtlemisaega.
Davies ei eksi ja kasvatab Barca edu 75:72-le.
Brandon Daviesile tehakse 17 sekundit enne lõppu viga.
Mitoglou tabas vabavisked - 73:72.
Vahepeal on Anadolu Efesi peatreener elanud end välja ja süüdistanud Euroliigat ebavõrdsete tingimuste loomises. https://sport.delfi.ee/news/korvpall/euroliiga/turklaste-peatreener-kritiseeris-euroliigat-zalgirise-kodumang-suure-publiku-ees-oli-ebaoiglane?id=91372953
Sant-Roosi lähvise ei taba. Külalised saavad ründelaua ja Mitoglou vastu tehakse 38 sekundit enne lõppu viga. Barca võtab mõtlemisaja.
Higgins tabab vabavisked ja Barcelona juhib kolmega, 73:70.
Higginsi vastu tehakse 57 sekundit enne lõpusireeni viga.
Higgins tegi pallikaotuse, Nedovici vise ei tabanud. Algab lõpuminut.
Kaselakis vähendab külaliste kaotusnumbrid 70:71-le. Lõpuni jääb pisut alla kahe minuti.
Davies tabab veel ühe kahepunktiviske - 71:68.
Brandon Davies tabab 2.48 enne lõppu ja Barca juhib 69:68.
Davies ja Foster patustavad pallikaotusetaga.
Mitoglou vabavisked viivad kreeklased ette 68:67. Lõpuni jääb 3.42.
Nedovic ja kohe ka Calathes tabavad kaugviske - 67:66.
Otsustava veerandi keskel püsib skoor muutumatuna - 64:63 Barcelonale.
Higgins jõuab 16 punktini ja viib kodumeeskonna ette 64:63.
Nedovic tabab kaugviske - 62:63.
7 ja pool minutit minna: Barcelona juhib 62:60.
Heurtel viib otsustava veerandi alustuseks Barca ette 60:58.
Kolmanda veerandi lõpuks on tablool viiginumbrid 58:58.
Oriola viib Barcelona 12:0 vahespurdi (!) lõpuks ette 56:55.
Howarrd Sant-Roos nõelab kohe kolmesega - 56:58.
Brandon Davies vähendab vahe 52:55-le.
Calathes ja Kuric vastavad kolmestega ning seis on 50:55.
Fosteri järjekordse korvi järel on kreeklaste edu 55:44.
Marcus Foster tabab kaugviske, jõuab 19 punktini ja kasvatab Panathinaikose edu 50:41-ni.
Kolmanda veerandi neljandal minutil külaliste edu püsib - 41:47.
Cory Higgins avas teisel poolajal Barca punktiarve - 38:42.
Pärast 7:0 vahespurti võtab Barcelona aja maha. Külalised juhivad 42:36.
Mitoglou tabab kohe kolmese otsa - 40:36 Panathinaikosele.
Mitoglou viib Panathinaikose lähiviskega ette 37:36.
Teine poolaeg on alanud.
Barcelona võidab Panathinaikose vastu avapoolaja 36:35.
Sant-Roosi kolmene viib Panathinaikose ette 35:34. Enne seda tabas kaugviske  Thomas Heurtel.
Cory Higgins lõpetas Kataloonia klubi kuiva seeria, tuues tabloole 31:31.
Barcelona alustas teist veerandit bravuurikalt, kuid juba neli minutit ollakse nüüd kuival. Seis viigis 29:29.
Mitoglou vabavisked toovad tabloole numbrid 29:28.
Kumbki meeskond pole kaks minutit korvi saanud - Barcelona juhib 29:26.
Kuric tabab vabavisked ja seejärel ka kolmese - Barcelona ees 29:24.
Seis on viigis 24:24.
Ka tantsutüdrukud olid Kaunases maskides:
Kyle Kuric tabab kolmese ja 8:0 vahespurt on tõsiasi. Barcelona juhib 21:18.
Barcelona toob teise veerandi esimese poole minutiga tabloole viigi 18:18, kui Davies tabas lähiviske ja Calathes kolmepunktiviske.
Barcelona kaotab avaveerandi Panathinaikosele 13:18.
Barcelona ronib vaikselt järele: 13:18.
Kolm minutit enne avaveerandi lõppu on kreeklased ees 18:10. Marcus Foster on tabanud kõik neli viset ning toonud juba 10 punkti.
Rolands Šmits toob neli punkti järjest - 8:15.
Avaveerandi keskel on Barcelona kaotusnumbrid 4:15. Kui Panathinaikos on tabanud mängust 9-st viskest 7, siis Barcelona 9-st 2.
Barcelona ei saa kuidagi viskeid sisse ja jääb kaotusseisu 2:11.
Panathinaikos juhib kahe esimese minuti järel 6:2.
Kaunase Žalgiris võtab Anadolu Efesi vastu kindla võidu 89:73. Nigel Hayes viskas leedukate parimana 17 punkti, Marius Grigonis ja Lukas Lekavicius lisasid võrdselt 12 silma. Istanbuli klubile tõi Bryant Dunston 20 punkti.
Lõpuminutil on leedukate edu 89:71.
3 minutit minna ja Žalgiris liigub suure võidu suunas - juba +22 (87:65).
Leedukate edu püsib - 82:63.
Kuus ja pool minutit enne lõppu on Leedu klubi eduseis turvaline 77:60.
Žalgiris teeb otsustava neljandiku alguses vähem kui kolme minutiga vägeva spurdi ja juhib juba 75:58.
Žalgiris juhib 3. veerandi järel 66:55.
Lekavicius viib leedukad ette 64:54, kui 3. veerandi lõpuni jääb poolteist minutit.
Anadolu Efes teeb vahespurdi 5:0 ja jõuab nelja punkti kaugusele (53:57).
Steve Vasturia vastab kohe kolmesega - 60:53.
Kolmanda veerandi keskel on leedukate edu 55:47.
Žalgiris domineerib ja juhib 53:44.
Kolmas veerand on käima läinud. Leedukad juhivad 49:40. Nigel Hayes tõi kiiresti kuus punkti ja jõudis 17 silmani.
Võimas ameeriklane Bryant Dunston sai just sedasi Euroliigas kirja 259. kulbi ja tõusis rekordimehe Fran Vazquezi kõrvale. https://twitter.com/EuroLeague/status/1316796271458426880
Žalgiris lõpetab teise veerandi 6:0 spurdiga ja võidab avapoolaja 41:35.
Žalgiris spurdib minut enne poolajavilet ette 39:35. Prantslane Joffrey Lauvergne tabas kaks lähiviset.
Anadolu Efesi selle hooaja liider Krunoslav Simon toob tabloole viigi 35:35.
Kui enne sai välja toodud kolmepunktivisete protsendid, siis kahepunktivisetel on olukord hoopis teistsugune - Žalgiris 50%, Andaolu Efes koguni 76,9%.
17. minutil on Žalgirise edu 35:33.
Teise veerandi keskel oli Leedu klubi edunumbrid 35:31.
Anadolu Efes on teinud 8:0 vahespurdi ja jõudnud punkti kaugusele, 32:31.
Nigel Hayes teeb suurepärast mängu - 11 punkti (visked 5/6), 2 vaheltlõiget, 1 lauapall  https://twitter.com/EuroLeague/status/1316791467763957762
Žalgiris jätkab suurepärases viskehoos ning juhib 12. minutil 30:21.
Žalgiris on võitnud avaveerandi veenvalt 25:16. Kui leedukate kaugvisete tabavusprotsent on lausa 100 (4/4), siis Anadolu Efesil vaid 16,7% (1/6).
Kaks ja pool minutit enne avaveerandi lõppu oli leedukate eduseis 16:9. Nigel Hayes on visanud juba 11 punkti.
Hayes tabab veel ühe kolmese ja kodumeeskonna edu on 13:5.
Kui mängitud on kolm minutit, juhib Žalgiris 8:5.
Hayesi ja Grigonise kaugvisked viivad Kaunase klubi ette 6:2.
Žalgirise ja Anadolu Efesi mäng on alanud
 Kaunase Žalgirise peatreener Martin Schiller tunnistas, et tal on väga hea meel taas kodupubliku ees mängida. "Kuigi see pole Žalgiris Arena nagu tavaliselt, on siin ikkagi päris palju fänne tribüünidel." https://twitter.com/EuroLeague/status/1316784003610017794
Tere õhtust, korvpallisõbrad! Täna on Euroliigas kaks mängu. Juba kell 20.00 algab Kaunase Žalgirise ja Istanbuli Anadolu Efesi kohtumine. Kell 22.00 lähevad vastamisi FC Barcelona ja Ateena Panathinaikos.

Mängude eel:

Žalgirisel on enne tänast tabelis kolm võitu, Anadolu Efes (1-2) avas võiduarve üleeile Berliini Alba vastu. Leedu tippklubi on näidanud siiani väga head meeskondlikku mängu ning kuus nende meest on visanud keskmiselt üle 8 punkti mängu kohta. Tiimi liidriks on kerkinud Marius Grigonis, kelle arvel on keskmiselt 14,7 punkti ning kes on tabanud kaugviskeid 46,2%-ga.

Barcelonal on siiani kirjas kaks võitu ja kaotus, Panathinaikosel võit ja kaotus. Barcelona alistas selle nädala avamängus Valencia, kui mängis ilma koroonaviirusesse haigestunud Nikola Miroticita. Panathinaikose jaoks on tegemist nädala avamatšiga, sest nende kohtumine koroonakriisi sattunud ASVELiga lükati edasi.