BLOGI JA TIPPHETKED | Barcelona tõmbas El Clasicos Madridi Realile mütsi pähe, Himki jätkab võiduta

(3)
Barcelona keskmängija Brandon Davies (paremal).Foto: Zuma Press/Scanpix

Korvpalli Euroliigas oli reedel kavas kolm mängu. Keskses kohtumises võitis Barcelona kodusaalis Madridi Reali 79:72.

Esimese poolaja järel oli Barcelona ees koguni 48:27, aga kaks minutit enne lõppu vähenes vahe viiepunktiliseks. Lähemale Barcelona Reali siiski ei lasknud.

Kyle Kuric viskas Barcelona kasuks 14 minutiga 15 punkti, Brandon Davies lisas 14 punkti ja 4 blokki. Barcelona suurima palgaga mängija Nikola Mirotic, kes oli hiljuti koroonaviiruse küüsis, reedel veel ei mänginud. Reali poolt vastasid Trey Thompkins 14 ja Alberto Abalde 13 punktiga.

Real on hooaega alustanud ühe võidu ja nelja kaotusega, Barcelonal on vastupidine seis.

Endiselt on võiduta Moskva oblasti Himki, täna kaotati kodusaalis lisaaja järel Tel Avivi Maccabile 87:89. Normaalaeg jäi 81:81 viiki. Lisaajal said otsustavaks Maccabi tagamängija Elijah Bryanti kaks tabavat kolmepunktiviset.

Viimasel rünnakul tekkis Himkil veel võiduvõimalus, aga Aleksei Šved mängis ennast karpi, suutis palli küll sokutada Jordan Mickey'le, aga ameeriklase kolmene jäi lühikeseks.

Maccabi resultatiivseim oli 26 punktiga Tyler Dorsey (kolmesed 13st 8), Angelo Caloiaro arvele jäi 15 punkti ja 10 lauapalli. Šved tõi Himki kasuks 32 punkti ja 11 söötu, aga venelane tegi ka 8 pallikaotust. Visked väljakult olid igati švedilikud ehk 23st 9.

Euroliiga tabeliseis:

Standings provided by SofaScore LiveScore
Euroliiga 5. voor
Kyle Kuric viskas Barcelona kasuks 14 minutiga 15 punkti, Brandon Davies lisas 14 punkti ja 4 blokki. Reali poolt vastasid Trey Thompkins 14 ja Alberto Abalde 13 punktiga.
Barcelona võidunumbriteks jäävad 79:72.
Paistab, et Brandon Daviese üks vabavise ja Sergi Martinezi korv otsustasid mängu Barcelona kasuks ära. 50 sekundit jäänud ja Barcelona edu on 77:69.
Sergio Llull arvab teisiti, temalt viis kiiret punkti järjest ja Barcelona edu kahaneb 72:65 peale. Aega on pisut alla kolme minuti.
Tundub, et Barcelona Realile siiski suurt võimalust ei paku, neli minutit enne normaalaja lõppu juhitakse 72:60.https://twitter.com/EuroLeague/status/1319738968280305664?ref_src=twsrc%5Etfw
Müncheni Bayern võitis kodus Piraeuse Olympiacost 74:68. Wade Baldwin tõi Bayernile 18 punkti, Vladimir Lucici arvele jäi 16 punkti. Kreeka klubi resultatiivseim oli 13 punktiga Kostas Papanikolau.https://twitter.com/EuroLeague/status/1319716351410380801?ref_src=twsrc%5Etfw
Barcelona ja Reali mängust võib siiski asja saada. Vahe vähenes üheksa punkti võrra ja neljanda veerandi eel juhib Barca 64:52.
Barcelona tahab Realile jõuga kohta kätte näidata. Poolajaks on Barca edu juba 48:27. Kyle Kurici arvel on 12 punkti, Brandon Daviese arvel on 9 punkti. Realile on Alberto Abalde toonud 6 punkti.https://twitter.com/EuroLeague/status/1319725411488665601?ref_src=twsrc%5Etfw
Barcelona juhib Reali vastu 10 minuti järel 18:14, lätlane Rolands Šmits tegi juba esimesel minutil suuri tegusid.https://twitter.com/EuroLeague/status/1319712891612876801?ref_src=twsrc%5Etfw
Bayerni - Olympiacose mängus on poolaeg läbi, Bayern on Vladimir Lucici üheksa punkti toel 39:34 ees.
Alanud on ka Barcelona - Reali heitlus, seitsme minuti järel juhib Barcelona 14:11. Barcelona suurima palgaga mängija Nikola Mirotic on küll koroonaviirusest paranenud, aga tema roll on täna väljaku kõrvalt kaaslaste ergutamine.
Maccabi resultatiivseim oli 26 punktiga Tyler Dorsey, Angelo Caloiaro arvele jäi 15 punkti ja 10 lauapalli. Šved tõi Himki kasuks 32 punkti ja 11 söötu, aga venelane tegi ka 8 pallikaotust. Visked väljakult igati švedilikud 23st 9.
Maccabi võidab 89:87! Viimasel rünnakul tekkis Himkil veel võimalus, aga Šved mängis ennast karpi, suutis palli küll sokutada Jordan Mickey'le, aga tema kolmene jäi lühikeseks.
Šved on lähedal üheksandale pallikaotusele, aga pääseb siiski vabavisetele. Ja tabab mõlemad. Lõpuni 12,2 sekundit.
Hunter paneb ühe sisse, 88:85.
Šved teeb järjest kaks valusat pallikaotust ja 24,3 sekundit enne lõppu on Maccabi pääsenud 87:85 ette. Hunteril on võimalus vabavisetega edu suurendada.
Kaks minutit enne lisaaja lõppu on seis 85:84 Himki kasuks.
Šved kütab üheksalt meetrilt kolmese mööda ja ees ootab lisaaeg!
Juba kaheksanda kaugviske tabanud Tyler Dorsey viigistab 10,2 sekundit enne lõppu! Himki eelmisel rünnakul läks Jerebko palli korvi suruma, aga sai Othello Hunterilt jõhkra kulbi. Nüüd pall taas Himkil.https://twitter.com/EuroLeague/status/1319712891612876801?ref_src=twsrc%5Etfw
30 punkti ja 11 söötu toonud Švedi kaks tabavat kolmest hoiavad Himkit endiselt 81:78 ees. Normaalaja lõpuni on 32,1 sekundit, pallivaldamisõigus on Himkil.
Janis Timma kolmene viib Himki kaks ja pool minutit enne lõppu 75:70 ette.
Kolmanada veerandi järel juhib Maccabi 58:55.
Esimese poolaja võidab Maccabi 36:33. Külaliste resultatiivseim on Tyler Dorsey 12 punktiga, Himkile on Sved toonud 10 punkti ja 6 korvisöötu.https://twitter.com/EuroLeague/status/1319693653611286532?ref_src=twsrc%5Etfw
Himki mängis edu maha, aga esimene veerand võideti siiski 18:16.
Himki juhib nelja minuti järel juba 12:2, Švedi arvel on kolm punkti ja kolm söötu.https://twitter.com/EuroLeague/status/1319688307551383555?ref_src=twsrc%5Etfw
Himki algkoosseis: Šved, Vjatšlav Zaitsev, Janis Timma, Jonas Jerebko, Devin Booker. Maccabi algkoosseis: Scottie Wilbekin, Angelo Caloiaro, Eljiah Bryant, Oz Blayzer, Ante Zizic.
Himki poolelt ei saa kaasa teha Stefan Jovic, Sergei Karasjov ja Sergei Monja, aga kõik teised staarid eesotsas Aleksei Švediga on rivis.
Tere õhtust! Euroliiga mängudepäev on algamas ja esmalt lähevad vastamisi Himki ja Maccabi.