BLOGI | Gran Canaria ja Vene said jagu Žalgirisest, Fenerbahce alistas Reali, CSKA tuleb Tallinnase halva mängu pealt

(27)
Gran Canaria meeskond minutilisel mõttepausil
Gran Canaria meeskond minutilisel mõttepausilFoto: twitter/GranCanariaCB

Korvpalli Euroliigas lõppes põhiturniiri esimene pool. Siim-Sander Vene tööandja Gran Canaria Herbalife võõrustas 15. voorus eestlase kauaaegset koduklubi Kaunase Žalgirist ja sai raske võidu 73:66.

Vene teenis mänguaega 12.45, mille jooksul suutis visata 2 punkti ja võtta 2 lauapalli. Visked väljakult 0/5. Otsustaval neljandal veerandajal teda enam platsile ei usaldatud.

Meeskonna tulemuslikum oli 13 punkti ja 7 lauapalliga Xavier Rabaseda.

Gran Canarial on tabelis kuus võitu, Žalgirisel seitse. Leedulastel olid kolm põhimeest vigastusega väljas - Antanas Kavaliauskas, Paulius Jankunas ja Leo Westermann.

Arturas Milaknis viskas resultatiivseimana 13 punkti. Brandon Davies oli 11 punkti ja 9 lauapalliga lähedal kaksikduublile. Žalgirise peatreener Šarunas Jasikevicius usaldas kohtumises väljakule ka 18aastast leedulast Rokas Jokubaitise ja Erikas Venskuse.

*********

Põhiturniiri esimese ringi järel on ainuliidri staatuses Istanbuli Fenerbahce. Türgi klubi on võitnud Euroliigas 11 kohtumist järjest, täna alistati koduväljakul Madridi Real 65:63. Võidu kindlustas normaalaja lõpusekunditel Luigi Datome, kes oli 17 punkti ja 7 lauapalliga üleplatsimees. Jan Vesely lisas 13, Marko Guduric 11 ja Mohammed Ali 10 punkti.

Reali tulemuslikum oli 12 punktiga Rudy Fernandez. Real juhtis veel 63:57, ent Fenerbahce tegi 8:0 lõpuspurdi. Kohtumise 3. veerandajal eemaldasid kohtunikud väljakult Sergio Llulli, kellel oli all ebasportlik viga ja palli loopimise aktsioon tõi talle tehnilise vea otsa.

Fenerbahce lõpetas põhiturniiri esimese ringi 14 võidu ja ühe kaotusega. Real on tabeli teine (12-3) ja täna võõrsil Ateena Panathinaikosele alla jäänud Moskva CSKA kolmas (11-4).

Tänased mängud:

Fenerbahce - Madridi Real 65:63
Panathinaikos - Moskva CSKA 96:84
Müncheni Bayern - Buducnost 93:88
Gran Canaria - Kaunase Žalgiris 73:66

Euroliiga: Gran Canaria - Žalgiris
Žalgiris kaotas palli ja Gran Canaria kindlustas vabavisetega võidu.
Seis 73:66. Kohtumine lõppenud.
Minna 41 sekundit.
Aeg maas ja kas tõesti mängib Gran Canaria 17 punktilise eduseisu maha?
Milaknise kolmene teeb seisuks 69:66. Ühe viske mäng. Algas viimane minut.
Läheb veel põnevaks, seis 67:63.
Normaalaja lõpuni 1.43, Žalgirisel vabavisked.
Vahepeal võetakse Gran Canarialt üks punkt ära, kohtunikud vaatasid Erikssoni kolmese üle. Jalg oli joonel. Seis 67:61.
Erikssoni kolmene 68:59.
Brandon Davis korvi alt ja seis 65:59. Mängida üle kolme minuti.
Žalgiris võitleb veel kõvasti, seis 65:57.
Mängida 5.09, seis Gran Canariale 65:54.
Veel üks kolmene, 40aastane vanameister Albert Oliver. Seis 63:52, Žalgirise time-out.
Marcus Eriksson 8 meetri pealt toob Gran Canariale leevendust ja seis 60:52. Minna 7.06.
Gran Canarial on mäng lappama läinud. Seni siiski eduseis 57:52.
Žalgirisel korraga väljakul kaks 18. aastast noormeest!
Vene on mänginud 12.45 ja kirjas 2 punkti ning 2 lauapalli.
Žalgiris tuli veerandaja lõpuga mängu tagasi, kolme veerandi järel 57:50.
Vahe üle pika aja läinud alla 10 punkti, Gran Canaria ees 57:48.
Vene sai kahel korral järjest kolmest proovida, aga mõlemad mööda. Visked väljakult 0/5.
Veerandaega minna 1.32 ja Gran Canaria juhib 57:44.
Seis 54:40 Gran Canariale, Vene pole sel veerandil skoori teinud.
Panathinaikos alistas samal ajal CSKA 96:84. Armeelased said Euroliiga hooaja neljanda kaotuse.
Vahe on suur 48:33.
Mängitud 23.54 ja Vene esimest korda teisel poolajal väljakule.
Gran Canaria ja Žalgirise teine poolaeg algas. Paari minitulise mängu järel vahe juba 16 punkti 45:29.
Kalev/Cramo pühapäevane vastane VTB Ühisliigas Moskva CSKA kaotab täna Euroliigas võõrsil Ateena Panathinaikosele. Vähem kui kaks minutit minna ja Panathinaikos peal 91:77.
Avapoolaeg Gran Canariale 36:26. Venelt seni 2 punkti. Vene mänguaeg 6.36.
Vene sel poolajal enam platsile ei tule. Algas viimane minut.
Poolaega minna 2.06.
Gran Canaria on teinud vahespurdi 10:0 ja pääsenud ette 32:24. Jasikevicius kasutab teist minutilist mõtteaega.
3.25 poolaja lõpuni ja Gran Canaria ees 27:24.
Žalgirisel on mängujuhi kohal tegutsemas 18aastane Rokas Jokubaitis.
Žalgiris on hädas pallikaotustega, mida on tehtud juba 10. Gran Canarial seni pallikaotusi pole.
Gran Canaria eduseisul 25:24 võetakse aeg maha. Poolaega minna viis minutit.
Arturas Milaknise kolmene viib Žalgirise ette 24:22.
Vene vahetati pingile, mängis järjest umbes kuus ja pool minutit.
Venelt kaitses kena vaheltlõige. Visked väljakult on seni mööda läinud, 0/3.
Teine veerandaeg algas, Vene endiselt väljakul.
Gran Canaria juhib esimese veerandaja järel 20:17. Venel kirjas 2 punkti.
Vene pani kolmese mööda.
Algas veerandaja viimane minut.
Vene vabaviskejoonel 2/2 ja Gran Canaria jälle ees 18:16.
Ulanovas tegi Vene vastu vea ja tulevad vabavisked.
Venele ei ole seni rünnakul palli usaldatud. Rünnak täiega lappab. Ja seis tasa 16:16. Gran Canaria mõtteaeg.
Siim-Sander Vene väljakule, veerandaega mängida 3.14. Seisul 14:10.
6.03 mängitud ja Gran Canaria juhib 14:8.
Žalgirisel on vigastustega puudu kolm olulist tegijat - Jankunas, Kavaliauskas ja Westermann.
4.02 mängitud ja kodumeeskond on pääsenud jooksma. Gran Canaria peal 12:4, Žalgirise peatreener Jasikevicius võttis aja maha.
2.30 kulunud Gran Canaria peal 6:2.
Panathinaikos võitis CSKA vastu poolaja 55:44. Teine veerand kodumeeskonnale 36:18! https://twitter.com/EuroLeague/status/1078741789006282752
Mäng läks käima ja Rabaseda viis kiirelt Gran Canaria 3:0 juhtima.
Siim-Sander Vene on mänguks üles antud, aga algviisikus teda pole. Gran Canarial alustavad - Albert Oliver, Ondrej Balvin, Eulis Baez, Xavier Rabaseda ja DJ Strawberry.
Gran Canaria ja Žalgirise mängu alguseni loetud minutid.
Panathinaikost juhendab täna Euroliigas esimest korda 66aastane Rick Pitino. Legendaarne USA üliõpilasmeeskondade treener, kelle hoolealused jõudnud seitsmel korral NCAA finaali. https://twitter.com/EuroLeague/status/1078730035996119040
Fenerbahce alistas kevadises Euroliiga finaali korduses Reali 65:63. Türklastele kindlustas võidu Luigi Datome 2+1 rünnak seitse sekundit enne normaalaja lõppu. Datome oli 17 punkti ja 7 lauapalliga mängu parim.
Mängudeõhtu esimene kohtumine käib, raskekahurvägi Istanbuli Fenerbahce - Madridi Real. Randolph on juba kaks korda Vesely postrile pannud!!!
Gran Canaria tutvustas värskelt ka oma uut tagamängijat Josh Magette'i. Eks paistab kas täna juba koosseisus on. Ameeriklane toodi meeskonda lühiajalise lepinguga, kuna Clevin Hannah ja Nikola Radicevic on hädas vigastustega. https://twitter.com/GranCanariaCB/status/1078255031730749440