BLOGI | Barcelona ja Jasikevicius said kolmanda järjestikuse kaotuse, CSKA pikendas võimast seeriat

(17)
  • Fenerbahce võitis kindlalt ASVEL-it
  • Crvena zvezda sai jagu Panathinaikosest
  • Bayern kinkis Barcelonale kolmanda järjestikuse kaotuse
  • CSKA pikendas võiduseeria 12-mänguliseks

Korvpalli Euroliigas olid tänavusel kalendriaastal jäänud pidada veel neli kohtumist. Aastale panid võiduka punkti Istanbuli Fenerbahce, Crvena zvezda, Müncheni Bayern ja Moskva CSKA.

Šarunas Jasikeviciuse juhendatav Barcelona sai Euroliigas kolmanda järjestikuse kaotuse. Müncheni Bayern oli Hispaania klubist parem 90:77. Võimsa mängu tegi Wade Baldwin IV, kes viskas koguni 29 punkti ja jagas 7 tulemuslikku söötu. Paul Zipersi arvele kogunes 16 silma. Barcelona suurimad punktitoojad olid Alex Arbines (16), Rolands Smits (14) ja Cory Higgins (12).

CSKA sai lisaajal magusa 91:87 võidu Milano Olimpia üle. Otsustavatel hetkedel tõi võitjatele vajalikud punktid Daniel Hackett. Tema arvele jäi lõpuks 19 punkti. Mike James lisas 20 silma ja 11 resultatiivset söötu, eriti võimsa kaksikduubliga säras Nikola Milutinov (17 punkti, 19 lauapalli). Milano poolelt säras Zach LeDay 21 silmaga.

KORVPALLI EUROLIIGA (30.12)
Siiski CSKA saab võidu! Moskva klubi võidunumbriteks jäävad 91:87. Otsustavatel hetkedel tõi võitjatele vajalikud punktid Daniel Hackett. Tema arvele jäi lõpuks 19 punkti. Mike James lisas 20 silma ja 11 resultatiivset söötu, eriti võimsa kaksikduubliga säras Nikola Milutinov (17 punkti, 19 lauapalli). Milano poolelt säras Zach LeDay 21 silmaga.
James teeb CSKA rünnakul tarbetu vea ning jätab veel Milanole väikse võimaluse. 87:91.
Hacketti kolmene viib CSKA ette 90:84. Lisaja lõpuni jäänud üks minut.
Hackett kasvatab CSKA edu 87:82 peale.
Lisaaega on veel kolm minutit mängida, CSKA juhib 85:82.
Lisaaeg! Kyle Hines jõudis 2,2 sekundiga veel viskele, kuid tema vastu tehti viga. Hines sai minna vabaviskejoonele, kus ta tabas kahest viskest ühe. Normaalaeg lõppes seega 80:80.
James tabas esimese vabaviske, kuid teise viskas vastu lauda ning pall läks Milanole. CSKA juhib seega 80:79, kuid Milanol on 2,2 sekundit aega vastamiseks.
Malcolm Delaney viigistab kahesega seisu 79:79 peale! Kusjuures alles loetud sekundid varem oli Milutinov CSKA poolelt eksinud vabaviskel.
Zach LeDay tabas mõlemad vabavisked, vähendades Milano poolelt kaotusseisu 77:78 peale. Normaalaja lõpuni on jäänud 39 sekundit.
Mike James toob rasked kaks punkti, tehes seisuks 76:73. Ühtlasi jõudis ameeriklane Euroliigas 2500. punktini.
Milutinov tabab mõlemad vabavisked ja viib CSKA 74:71 ette. Normaalaja lõpuni jääb veidi üle kahe minuti.
Neljas veerandaeg möödub punkt punkti heitluses. Milano juhib viis minutit enne normaalaja lõppu 68:67.
Kui CSKA peaks täna võitma, oleks see neile 12. järjestikuseks võiduks. Euroliiga rekordist jäävad nad aga veel kaugele. Hooajal 2006/2007 suutis üks meeskonda võita järjest 18 mängu ning selleks oli.... CSKA ise.
Milano ja CSKA vahelises kohtumises on alanud teine poolaeg.
Võimsa mängu tegi Wade Baldwin IV, kes viskas koguni 29 punkti ja jagas 7 tulemuslikku söötu.  Paul Zipersi arvele koguens 16 silma. Barcelona suurimad punktitoojad olid Alex Arbines (16), Rolands Smits (14) ja Cory Higgins (12).
Bayern võtabki lõpuks 90:77 võidu Barcelona üle. Hispaania suurklubi on nüüdseks kaotanud juba kolm kohtumist järjest.https://twitter.com/EuroLeague/status/1344378426719940608
Bayern juhib viimase veerandi keskpaigaks 82:67. Kas Jasikevicius ja Co suudavad mängu veel muutuse tuua?
Milano ja CSKA lõpetasid avaveerandi viigiseisul 17:17.
Mis toimub aga Saksamaal? Bayern viskas kolmanda veerandiga koguni 27 punkti Barcelona 10 vastu. Seega minnakse viimasele vaatusele vastu võõrustajate 15-punktilises eduseisus.
Crvena zvezda poolelt tõi Corey Walden lõpuks 17 punkti, 13 silma lisas Quino Colom. Üleplatsimehena viskas Panathinaikose staar Ioannis Papapetrou 20 punkti.
Crvena zvezda sai Panathinaikose üle magusa 74:71 võidu. Veel 35 sekundit enne lõppu oli seis viigis 68:68, kuid lõpuks sai Serbia klubi vabavisete toel võidu kätte.https://twitter.com/EuroLeague/status/1344372065864986625
Vahepeal on alanud ka viimane kohtumine CSKA ja Milano vahel.
Läbi! Fenerbahce sai lõpuks ASVEL-i üle kindla 81:59 võidu. Jan Vesely viskas 16 punkti, 14 silma panustas võitu Marko Guduric. ASVEL-i resultatiivseim oli 11 silmaga David Lighty.
Barcelona juhib tasavägise avapoolaja järel Bayernit 45:43.
Fenerbahce kasvatas kolmanda veerandiga edu ASVEL-i vastu 57:42 peale.
Barcelona juhib samal ajal avaveerandi järel Bayernit 26:22.
Hiljuti Dejan Radonjici peatreeneriks palganud Crvena zvezda võitis avapoolaja Panathinaikose vastu 48:37.https://twitter.com/EuroLeague/status/1344351723104710657
Päeva viimane kohtumine CSKA ja Milano vahel hakkab kell 21.45.
Fenerbahce võitis ASVEL-i vastu avapoolaja 38:32.
Ajakava:19.45 Istanbuli Fenerbahce - Villeurbanne'i ASVEL20.00 Crvena zvezda - Ateena Panathinaikos20.30 Müncheni Bayern - Barcelona21.45 Milano Olimpia - Moskva CSKA
Tervist, korvpallisõbrad! 2020. aasta eelviimasel päeval on kavas veel neli Euroliiga kohtumist.