Aleksei Šved: Euroliiga on NBA-le lähenemas

 (11)
Aleksei Šved: Euroliiga on NBA-le lähenemas
Aleksei Šved palligaFoto: AFP, Scanpix

3-miljonilise aastapalgaga Euroliiga enimteenivama korvpalluri tiitlit kandev Aleksei Šved leidis, et Euroopa mainekaim klubisari on ookeanitagusele NBA-le aasta-aastalt lähemale astumas.

"Euroliiga ja NBA vahe ei ole enam nii suur kui 3 või 4 aastat tagasi. Euroopas on mitmeid suuri mängijaid ja mängutase on pidevalt tõusmas. NBA mängustiil on hoopis teistsugune, kuid aja möödudes tuleb Euroliiga NBA-le aina lähemale," rääkis 27-aastane venelane intervjuus Eurohoops.net portaalile.

NBA-s Minnesota Timberwolvesi, Philadelphia 76ersit, Houston Rocketsit ning New York Knicksi esindanud Šved jätkas: "Muidugi on ka suhtumine NBA-s pisut teistsugune. Seal on põhihooajal 82 mängu ja kui sa mõnest kohtumisest eemale jääd, siis midagi suuremat sellest ilmselt ei juhtu."

"Euroliigas, eriti 16 parema seas, on aga kõik mängud olulised ja kui sa mõne kohtumise vahele jätad, võid sa teistest maha jääda. Iga mäng loeb. Laiemas laastus ongi NBA hoopis teine maailm. Seal on igal mängul tribüünid täis, kuid näiteks Venemaal asajd päris nii ei ole," lõpetas Šved.