Aastaga viis trofeed! Madridi Reali imeline võidukäik sai jätku


Madridi Real võitis järjekordse trofee
Madridi Real võitis järjekordse trofeeFoto: PAULO WHITAKER, Reuters/Scanpix

Madridi Reali korvpallimeeskond on viimase aastaga võitnud kõik, mis võita annab. Mullu septembris võideti Hispaania superkarikas, tänavu veebruaris Hispaania karikas, mais Euroliiga, juunis Hispaania meistrivõistlused ning värskelt Kontinentide karikas.

Kahe mängu summas oli Real üle Liga de las Americas meistrist Baurust. Avamängu võitis küll Brasiilia klubi 91:90, ent teine vastasseis kuulus Realile 91:79. Mõlemad kohtumised peeti Sao Paulos.

Trofee saatuse otsustanud kordusmängus oli võitjate suurim skooritegija 22 punktiga Jaycee Carroll. Sergio Llull lisas 21 ja Howard Thompkins 17 punkti. Kaotajatest oli 26 punktiga üleplatsimees Ricardo Fischer.

Reali ridades jõudis karikavõiduni ka üks verinoor mängumees. Mõlemas kohtumises kokku üle 20 minuti väljakul olnud sloveen Luka Doncic on kõigest 16 aasta ja 7 kuu vanune. Vaid üks mängija, legendaarne Dino Meneghin on tulnud nooremana Kontinentide karikavõitjaks. See juhtus 1966. aastal, tulevane Itaalia korvpallitäht oli siis 16 aasta ja 4 kuu vanune.