Tarva kangelaseks kerkis Giedrius Gustas, kes tabas neli sekundit enne lõppu 77:80 kaotusseisul vaatamata talle tehtud veale kolmese ning viis vabaviskega Tarva ette 81:80. Kohtunikud arutasid enne vabaviset pikalt, kas Gustas oli tabanud kahe- või kolmepunktiviske, kuid otsustasid lõpuks kaugviske kasuks. Kalevi viimasel rünnakul pani Silver Leppik Mario Paistele kulbi ning Tarva võidupidu võis alata.

Kalevil oli seejuures hiilgav võimalus võitja saatus otsustada üheksa sekundit enne lõpuvilet, kui Raido Roos pääses 79:77 eduseisul vabaviskejoonele. Kalevlane sai aga korvi vaid ühe viske kahest.

Kuni dramaatiliste lõpuhetkedeni oligi mängu valitsenud Kalev, kes võitis avaveerandi 19:12, juhtis poolajavileks 43:36 ja otsustava veerandi eel 61:59.

Mängu kangelane Gustas oli Tarva resultatiivseim 21 punktiga, Leppik ja Kristo Saage kogusid 20 silma. Tallinna Kalevi tulemuslikum oli Asenso Ampim 24 punkti ja 9 lauapalliga, Paiste lisas 17 silma.

Seeria kolmas mäng on kolmapäeval taas Rakvere spordihallis.