Kuigi kalevlased juhtisid neli minutit enne kohtumise lõppu 17 punktiga (66:49), kujunesid lõpusekundid ülimalt põnevaks. Uskumatu vahespurdi teinud tartlased jõudsid kuus sekundit enne lõpuvilet vaid kahe punkti kaugusele - 72:74. Ty Abbott viskas siis esimese vabaviske sisse ja teise mööda. Tartu viimasel rünnakul kaotas Vilmantas  Dilys palli ja tartlased enam viskeni ei jõudnudki.

Kalevi parim oli Vlad Moldoveanu 27 punkti ja 10 lauapalliga. Gregor Arbet lisas 12 ning Rain Veideman ja Curtis Millage 11 punkti. Rocki tulemuslikumaks tõusis Joosep Toome 16 punktiga. Vigastusest paranenud Dilys viskas 14 punkti, võttis 5 lauapalli ja tegi neli vaheltlõiget.

Kalev alustas tänast mängu väga võimsalt, võites avaveerandi 27:17. Kolm ja pool veerandit mängu kindlalt valitsenud kalevlased juhtisid poolajavileks 44:31 ja kolmanda veerandi lõpuks 55:44.

Nelja võiduni peetava finaalseeria teine mäng on teisipäeval taas Tartus.