VIDEO JA FOTOD: Suure eduseisu maha mänginud Kalev/Cramo võitis Tartus korvpallifinaali avalahingu

 (100)
Vaata tipphetki ja Rocki vägevat lõpuspurti!

Tiitlikaitsja BC Kalev/Cramo mängis Alexela korvpalli meistriliiga finaalseeria avamängus 19-punktilise eduseisu maha, kuid sai Tartus TÜ/Rocki vastu siiski võidu 75:72.

Kuigi kalevlased juhtisid neli minutit enne kohtumise lõppu 17 punktiga (66:49), kujunesid lõpusekundid ülimalt põnevaks. Uskumatu vahespurdi teinud tartlased jõudsid kuus sekundit enne lõpuvilet vaid kahe punkti kaugusele - 72:74. Ty Abbott viskas siis esimese vabaviske sisse ja teise mööda. Tartu viimasel rünnakul kaotas Vilmantas  Dilys palli ja tartlased enam viskeni ei jõudnudki.

Kalevi parim oli Vlad Moldoveanu 27 punkti ja 10 lauapalliga. Gregor Arbet lisas 12 ning Rain Veideman ja Curtis Millage 11 punkti. Rocki tulemuslikumaks tõusis Joosep Toome 16 punktiga. Vigastusest paranenud Dilys viskas 14 punkti, võttis 5 lauapalli ja tegi neli vaheltlõiget.

Kalev alustas tänast mängu väga võimsalt, võites avaveerandi 27:17. Kolm ja pool veerandit mängu kindlalt valitsenud kalevlased juhtisid poolajavileks 44:31 ja kolmanda veerandi lõpuks 55:44.

Nelja võiduni peetava finaalseeria teine mäng on teisipäeval taas Tartus.

Vaata ka Delfi TV Suure korvpallipäeva erinevaid saateid ja filme: "Kalevi kuldne teekond", "Töö käib!", "Dream Team 1935", Basket TV erisaated ja hooaja kokkuvõte!