Valga Maks&Moorits testib 202-sentimeetrist lätlast

 (13)
Valga Maks&Moorits korvpallimeeskond
Valga Maks&Moorits korvpallimeeskondFoto: Tanel Meos

Valga Maks&Moorits, kes hiljuti Tallinna Kalevi alistamisega turniiritabelisse teise võidu teenis, on testimas lätlast Jurijs Aleksejevsit.

28-aastane lätlane on 202 sentimeetrit pikk keskmängija, kes karjääri jooksul pallinud Läti klubides Gulbene, Riia VEF, Liepaja ja Lietkabelis ning mänginud Tšehhis Ostravas.

Valga mänedžeri Antti Vasara sõnul vaadatakse esialgu natuke meest ning seejärel otsustatakse, kas leping sõlmitakse või mitte. "Grafsi vigastuse tõttu jääb meil korvialusest jõust puudu ja sinna on kedagi vaja," rääkis Vasar Delfile.

Käesolevat hooaega alustas Aleksejevs Ukrainas BC Odessa ridades, kus tegi kaasa neli kohtumist ning tõi keskmiselt 14,5 minutilise mänguajaga 4,3 punkti ja 2,3 lauapalli.

Valga keskmängija Raitis Grafs on paariks kuuks silmavigastusega väljas.

Hiljuti ringlesid jutud ka Taavi Leoki eemaldumisest Valga meeskonna juures. Vasara sõnul on Leok keskendunud hetkel ülikooli eksamisessioonile ning liitub uuest aastast taas meeskonnaga. "Hetkel mängib ta Valga duubli eest Võrus. Jaanuaris on ta uuesti meie treeningul. Selline oli kahepoolne kokkulepe," lisas Vasar.