Tartul oli võimalus normaalaja lõpus seisul 66:66 mäng enda kasuks kallutada, kuid Gert Dorbeku kaugvise paraku ei tabanud. Lisaaja teisel minutil juhtis Tartu veel 73:68, ent leedukad tegid seejärel 10:0 vahespurdi ja tartlastele enam võimalust ei andnud. Kuna avamäng Tartus oli lõppenud viigiliselt 88:88, jõudsid finaali leedulased.

Võitjate parimad olid kordusmängus Justas Tamulis 19 ning Egidijus Dimša ja Nikita Balašov võrdselt 14 punktiga. Tartu Ülikooli resultatiivseim oli Maks Adam Konate 18 punkti ja 13 lauapalliga, Janar Talts lisas 17 ja Dominykas Milka 13 silma.

Tartu oli täna tõsises hädas kaugvisetega, saades 21st üritusest korvi vaid kolm (14%). Pieno žvaigzdes tabas samas 20st viskest seitse (35%). Lauavõitlus kuulus tartlastele 41:39, pallikaotuste osas jäädi viiki 13:13.

Tartu oli täna suurema osa mänguajast tagaajaja rollis, kaotades avaveerandi 14:17 ja poolaja 30:38. Korraks ka 11-punktilises kaotusseisus olnud tartlased jõudsid lõpuveerandi alguseks kahe silma kaugusele (49:51). Viimasel neljandikul pääses Tartu ette ning juhtis veel kaks minutit enne sireeni 65:60, ent 25 sekundit enne lõppu jõudis Pasvalys Tamulise viskest viigini 66:66. Tartu lõpurünnakul jäi Dorbek kolmese joone taga täiesti vabaks, kuid paraku eksis. Lisaajal läks mäng lõplikult kodumeeskonna kätte kolmandast minutist alates, kui tehti 10:0 spurt.

Mullu finaalis Šiauliaile kaotanud Tartut ootab tänavuses pronksiseerias Tallinna Kalev/Cramo, kes alistus eile leedulaste Prienai Vytautasele 77:88 ja kaotas kogu seeria viie punktiga. Tänavune finaal on seega leedulaste siseasi.