ÜLEVAADE | Maarjamaa korvpallurid on vallutanud Eesti-Läti liiga skooritegijate tabeli

 (1)
Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna ja spordiklubi brändi esitlus
Kregor Hermet on praeguse seisuga Eesti-Läti liiga suurim skooritegija.Foto: Argo Ingver

Kuigi Eesti korvpalliklubide puhul on justkui tüüpiliseks saanud, et mängu veavad leegionärid, siis vähemalt tänavuse hooaja alguses leiame Paf Eesti-Läti liiga punktiviskajate edetabeli tipust neli eestlast. Mullusel debüüthooajal oli seis märksa kurvem.

Esikohal troonib tänu eelmise nädala suurepärasele esitusele TTÜ vastu (38 punkti) Tartu Üikooli ääremängija Kregor Hermet, kes on saanud keskmiselt kirja 18,6 punkti. Hermetile järgnevad Joonas Järveläinen (TalTech, 18,2), Rain Veideman (Rakvere Tarvas, 17,8) ja Indrek Kajupank (Rapla, 16,6).

Esimese 20 sekka mahuvad veel 11. positsioonil olev Tanel Sokk (Tallinna Kalev/TLÜ + Tartu Ülikool, 14,7), 13. kohal paiknev Robert Valge (Tartu, 14,4) ja 20. tabelireal olev Sten Olmre (TalTech, 13,7).

Seotud lood:

Hooaja 2018/2019 lõpetas Eesti palluritest kõrgeimal kohal Veideman (Rapla, 17,8). Tõsi, Eesti-Läti liigas piirdus ta vaid 11 mänguga ja läks siis Itaalia esiliigasse. Sarnane stsenaarium võib korduda ka tänavu.

Rain Veideman (palliga) Rakvere Tarva särgis. Foto: Jaanus Lensment

Toomas Raadik (TalTech, 17,7) oli seitsmes ja Hermet (16,3) kaheksas.

Eestlaste esiletõusule on kaasa aidanud Läti klubide sisemine ühtlustumine. Mullu troonis punktiviskajate tabelis Liepaja ameeriklane Justin Johnson (20,9), nüüd Ventspilsis mängiv Janis Kaufmanis viskas Valmiera eest keskmiselt 19,8 punkti ja Riia VEF-iga lepingu sõlminud Verners Kohs tõi Jekabpilsile 12 kohtumises 19,7 punkti. Selliste numbriteni pole tänavu keegi küündinud.

Teistes kategooriates on seis nii ja naa. Lauapallide hankimises on vigastuspausil viibiv Erik Keedus keskmiselt seitsme lauaga 15. kohal, rohkem eestlasi 20 seas polegi. Lätlasi on seal aga lausa üheksa.

Erik Keedus enne 2020. aasta algust mängida ei saa. Foto: Siim Solman

Resultatiivsetes söötudes on Siim-Markus Post (Pärnu, 6,6) neljas, Rait-Riivo Laane (Rapla, 5,8) viies, Norman Käbin (TalTech, 5,4) kuues ja Tanel Sokk (5,1) kaheksas.

Keskmiselt 3,2 vaheltlõiget teinud Laane on selle arvestuse liider, Martin Dorbek (Kalev/Cramo, 1,9) on viies, Kristo Saage (Rakvere Tarvas, 1,7) üheksas ja Janari Jõesaar (1,67) kümnes.

Blokkides on Jõesaar (0,67) aga parima eestlasena alles 19. kohal.

Kogu statistikat näed SIIT!