TIPPHETKED | Viis mängu, viis kaotust: Kalev/Cramolt kohutav teine poolaeg, finaal on Läti siseasi

(132)

Olybet Eesti-Läti korvpalliliiga teises poolfinaalis sai valusa kaotuse BC Kalev/Cramo, kes jäi alla tulisele rivaalile Riia VEFile 80:90.

Kalev/Cramo jaoks sai määravaks teine poolaeg: kui vaheajale mindi 47:33 eduseisus, siis teine poolaeg kaotati suisa 33:57.

VEFi parimana viskas Artis Ate 19 punkti, Maris Mejeris lisas 17 punkti ja 11 lauapalli, neist suisa 7 ründelauast. Kalevi ridades säras Chavaughn Lewis 32 silmaga, Tony Wroten viskas 14 punkti, ent eksis kõigil (!) seitsmel vabaviskel.

Kalevi jaoks jääb VEF sel hooajal löömatuks: Eesti klubi kaotas kõik viis omavahelist kohtumist!

Homses pronksimatšis läheb Kalev/Cramo kell 17.30 vastamisi BK Ogrega.

Enne mängu:

Põhihooaja lõpetas VEF teisena ning Kalev/Cramo kolmandana. Veerandfinaalis alistati vastavalt Rapla Avis Utilitas ning Tartu Ülikool.

Sel hooajal on Kalev/Cramo ja VEF omavahel kohtunud koguni neljal korral ning kõikidel juhtudel on peale jäätnud lätlaste tiim. VEF on kahel korral võitnud nii Eesti-Läti liigas ning ka Ühisliigas. Samas Ühisliigas läheb suures plaanis jälle paremini kalevlastel. Kalev/Cramo on Ühisliigas 10 võidu ja 11 kaotusega kaheksas, VEF aga 8 võidu ja 15 kaotusega 11.

Kalev/Cramo ja VEF-i kohtumine algab Saku suurhallis kell 20.00. Mängust näeb otsepilti Delfi TV vahendusel.

Loe tänases Eesti Päevalehes ilmunud eelvaadet Kalev/Cramo ja VEF-i mängule.

BC Kalev/Cramo - Riia VEF
Kohtumine on lõppenud. Kalev kaotas 80:90
Serg: Suur suur pettumus
Serg: Väga halb teine poolaeg Kalevil
1.16 lõpuni, kuid paljud pealtvaatajad on juba lahkunud või lahkuvad. Pettumus on suur. 74:86
Ate sopsab nurgast kolmese. 69:83 - mäng on tehtud. 1.45 lõpuni.
Ate vabavisked 68:78. 2.50 lõpuni
Zack tabab vabaviske 68:76
Lewis vähendab vahet 68:75
Kalevilt veel pallikaotus ja VEFi kiirrünnak ning 4.17 enne lõppu on Kalev taga 66:75. Midagi pole teha, Kalev peab kasutama oma viimast mõtlemisaega.
Zack vastab aga kohe korvi ja vabaviskega, 66:73
Lewis tassib Kalevit. Tema kolmese järel on seis 66:70
Lewis saab lõpuks palli korvi ja Kalev on kuue punktiga maas 63:69. 5.21 lõpuni. VEF võtab aja maha.
Mejers saab tugeva löögi vastu nina ja jätab väljakule korraliku vereloigu.
Kalevil ei tule enm kusagilt punkte. Lõpuks saab Lynch vabavisked. Kalev on taga 61:67
Läti vanameister Janicenoks paneb kohe kolmese. Kalev on taga 59:64 ning võetakse minutiline mõttepaus. 8.34 lõpuni.
Moultrie saab lauavõitluses viienda vea. Veidike kerge vile, aga ka rumal tegutsemine.
Algab neljas veerandaeg
Kolmas veerandaeg on lõppenud. Õnneks vaheaeg ja võimalus olukorda parandada.
Kalev annab mööda läinud vabavisetega ka palju ära. 57:59
Lewise vabavise viib Kalevi taas ette 56:55
Kalevil ei õnnestu enma miski ei rünnakul ega kaitses. 55:55
Moultrie saab neljanda vea ning see on halb uudis. 2.26 veerandaja lõpuni. Kalev ees 55:52
Ate lisab veel kolmese. 52:50
Kalev on pikka aaega kuival püsinud ning VEF on selgelt mängus tagasi. 4.13 kolmanda veera daja lõpuni. Kalev juhib 52:47
Lisaks tabamus korvi alt ning Kalev võtab aja maha. 7.20 kolmanda veerandaja lõpuni, Kalev juhib 52:43
VEF tabab kaks kolmest järjest. Kalev peab kaitses juurde panema.
Algas kolmas veerandaeg
Kalevi suurim korvikütt on Chavaughn Lewis 14 punktiga. Tony Wroteni arvel on 12 ning Arnett Moultriel 10 silma.
Kalevi edu tugineb peamiselt paremas visketabavuses. Kalevi protsent on 51, VEFil kõigest 25.
Esimene poolaeg on lõppenud! Kalev juhib 47:33
Wroten toob läbiminekutest neli punkti järjest ning VEFi peatreeneril ei jää muud üle kui aeg maha võtta. 2.17 teise veerandaja lõpuni, Kalev juhib 39:31
3.02 teise veerandaja lõpuni. Kalev võtab aja maha. Õnneks pole VEF kardetud kolmeseid sisse saanud ning Kalev juhib 35:31.
Wroten lõpetab kiirrünnaku korviga ning Kalev juhib 35:29
Moultrielt kaks korvi järjest ning Kalev hoiab mängus initsiatiivi. VEF pole oma viskepidu veel püsti pannud. 33:37 Kalevile
7.49 veerandaja lõpuni. Kalev võtab aja maha. Viimased rünnakud on mõlemalt poolt olnud ebaõnnestunud. Kalev juhib 27:24
Kalevi poolelt on Lewisel kirjas juba 10 punkti, VEFi poolelt on Mejeris kogunud 8 punkti ja 5 lauapalli.
Esimene veerand läbi! Lewise kenad esituse aitasid Kalevil avaperioodi 25:20 võita.
Lewis teeb kohe järgmisel rünnakul selle ära, mis Wrotenil tegemata jäi - ilus pealtpanek! 19:15.
Dorbek teeb suurepärase vaheltlõike ning Wroten läheb pealt panema, aga pall libiseb viimasel hetkel käest! Ate võtab kiirelt laua ning Wroten teeb talle veel ka vea, mis saadab lätlase vabaviskejoonele. Sealt õnneks kahest üks. 17:15.
Wroten sekkub mängu resultatiivselt. 15:12.
Mejeris teeb Kalevile ründelauas paksu pahandust. 11:12.
VEF sai alustuseks mitu väga lihtsat korvi, õnneks on nüüd ka Cramo kaitse paar rünnakut peatada suutnud. 7:9.
Kohtumine on kohe väga tempokalt alanud. Lewis saab nüüd pisut haiget ning Kurbas teeb Zacki pealtpaneku takistamiseks vea. Vabavisked 1/2 - seis 2:5.
Lahtivise! Mäng algas.
Tere õhtust! Kohtumine Kalevi ja VEF-i vahel on peatselt algamas.Kalevi algviisik: Mirković, Lewis, Kurbas, Kangur, Moultrie.VEF: Ausejs, Ate, Durham, Mejeris, Zack.