TIPPHETKED | Tartu Ülikooli korvpallimeeskond teenis Viljandis võidulisa

 (24)
Treenerite kommentaarid

Alexela korvpalli meistriliigas peeti täna õhtul üks kohtumine, aga seda küllaltki harjumatus paigas: nimelt võttis Tartu Ülikool Pärnu Sadama vastu sedapuhku hoopis Viljandi Spordihoones. Tartu võitis selle mängu tänu heale teisele poolajale 84:67.

Kuna Pärnu meeskond võttis mängule kaasa vaid tumeda särgi, pidid nad täna tartlastele vastu astuma kollastes soojendusvestides. "Külalised" võitsid avaveerandi 16:13, kuid poolajavileks pääsesid tartlased juhtima 39:35 ja kolmanda veerandi lõpuks kasvas nende edu 62:49-le.

Viimasel veerandajal Tartu hea viskekindlus jätkus, korraks kärises vahe juba 20-punktiliseks ja lõpuvileks särasid tablool numbrid 84:67. Võitjate resultatiivseim oli Kristjan Kitsing 20 punkti ja 12 lauapalliga. Tanel Sokk lisas üheksa mehega mängule sõitnud Tartu meeskonna kontosse 18, Julius Kazakauskas 12 ja Janar Talts 11 silma.

Pärnu tulemuslikumad olid Timo Eichfuss ja Saimon Sutt võrdselt 16 punktiga. Kui tartlaste viskatabavus oli 50% (seejuures kahesed 66%), siis Pärnul vaid 36%.

Tartul on nüüd tabelis kaheksa võitu ja viis kaotust, mis annab Kalev/Cramo (14-0) järel teise koha. Pärnu on kuue võidu ja üheksa kaotusega viiendal kohal.

Tartu peatreeneri Priit Vene kommentaar:

Pärnu peatreeneri heiko Rannula kommentaar: