Võitjatele tõid Toomas Raadik 20, Gregor Arbet 12, Jaan Puidet 12 ning Oliver Metsalu 10 punkti. Piirilinna meeskonna kasuks viskasid Dashawn King 23, Elvis Endzels 13 ning Kristaps Miglinieks 11 silma.

TalTech lõpetas Eesti-Läti liiga põhihooaja 16 võidu ja 12 kaotusega, mis andis lõpuks viienda koha. Nende ees sai BK Ogre neljandana kokku 18 võitu ja 10 kaotust. Veerandfinaalis lähevadki omavahel nüüd vastamisi just TalTech ja Ogre. Tallinnas toimuvale finaalturniirile pääsev meeskond selgitatakse kahe mängu kokkuvõttes.

Valga-Valka lõpetas 7 võidu ja 21 kaotusega, mis annab omakorda 15 tiimi konkurentsis 14. koha.

Enne mängu:

TALTECH - BC Valga-Valka/Maks&Moorits
23.03.2019, kell 17.00, Tallinn, TalTech Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Valga-Valka (7-20) ja TALTECH (15-12) kohtusid viimati 15. detsembril. Esimese veerandaja võitis TALTECH napilt 20:18, aga poolajaks suudeti eduseis kasvatada 48:34 peale. Kolmanda veerandaja lõppedes juhtisid külalised 15 punktiga ja ka viimase neljandiku kaotasid võõrustajad 13:21, mis tähendas nende jaoks 23-punktilist kaotust. Toomas Raadik sai TALTECH-i eest kirja 19 punkti, Valga-Valka parim oli nüüdseks võistkonnast lahkunud Stephen Brown 22 punktiga.

Kummalgi meeskonnal suurt midagi enam kaalul pole. TALTECH on kindlustanud viienda koha, mis annab play-offis vastaseks koduväljakueelist omava BK Ogre. Valga-Valka jaoks on hooaeg äärmiselt keeruliselt kulgenud ja play-off jäi püüdmatuks ka Eesti poolel. Viimases mängust loodetakse aga võit kätte saada, sest kui VALMIERA GLASS VIA kaotab Ogrele ja BK Liepaja BC Kalev/Cramole, tõuseb Valga-Valka tabelis veel kaks kohta. Valmieraga jäädakse samale pulgale, kuid Valga-Valkale annavad eelise omavahelised mängud, mis on 1:1 ja piirilinna meeskonna kasuks ühe enam visatud punktiga.

TALTECH-i parimad punktitoojad on siiani olnud Toomas Raadik ning Jaan Puidet keskmiselt 17,6 ja 13,4 punktiga. Puidet ja Levi Martin Giese'i on võtnud vastavalt 6,7 ning 6,4 lauapalli. Valga-Valka eest on Lynden Bernard Rose Jr visanud 13,3 ja Dashawn King 11,3 punkti. Rose'i nimel on ka 7,0 lauapalli ja Sade Aded Hussein on neid kätte saanud keskmiselt 6,3.

Betsafe Jurmala - Tartu Ülikool
23.03.2019, kell 18.00, Jurmalas valsts gimnazijas sporta zale
Ülekanne: Delfi LV

Tartu (13-14) ja Jurmala (13-14) jaoks algas tänavune hooaeg just omavahelise mänguga 29. septembril. Tartu asus 20:17 juhtima ning teisel veerandajal pandi Jurmala paika, kui visati 22 silma viie vastu ning poolaeg võideti 42:22. Kolmanda veerandajaga õnnestus Jurmalal küll neli punkti veel tagasi mängida, aga tartlased kompenseerisid selle viimasel neljandikul ning teeniti lõpuvile kõlades 79:59 võit. Märt Rosenthal viskas Tartu poolelt koguni 30 punkti. Kristaps Mediss jõudis Jurmala ridadest 17 punktini.

Viimati pidi Tartu Riia VEF-ilt vastu võtma koguni 58-punktilise kaotuse. Jurmalaga mängus ei tee Tartu poolelt kindlasti kaasa Tautvydas Šlezas ning küsimärgi all on ka Julius Kazakauskase osalemine. Kui Tartu võidab, on kuues koht kindlustatud. Muul juhul võib tekkida olukord, kus neil, AVIS UTILITAS Raplal (kohtub viimases mängus Läti Ülikooliga) ja Pärnu Sadamal või Tallinna Kalev/TLÜ-l on ette näidata 13 võitu.

Niinimetatud surnud ringi korral, kui 24. märtsil alistaks Kalev/TLÜ Pärnu, jääks Rapla (omavaheliste mängude saldo 2:2) kaheksandaks ja Tartu (3:1) seitsmendaks ning Kalev/TLÜ (1:3) play-offist välja. Kui pärnakad peaksid Kalev/TLÜ-st paremad olema, platseerub Rapla (3:1) seitsmendaks ja Tartu (2:2) kaheksandaks ning Pärnu (1:3) jääks play-offist eemale. Jurmala kaotuse ning Kalev/TLÜ võidu korral oleks Jurmala (3:1) seitsmes ning Kalev/TLÜ (2:2) kaheksas, mis tähendaks, et Rapla (1:3) play-offi ei saaks. Jurmala kaotuse ja Pärnu võidu puhul oleks neil ja Raplal saldoks 2:2 ning sel juhul saaks määravaks korvide vahe.