TALTECH - VALMIERA GLASS VIA 100:103 (22:23, 21:29, 29:26, 28:25)

TalTech alustas kohtumist suurepäraselt, kui Sten Olmre korvidest mindi 8:0 ette ja peagi oli eduseis 16:7. Head tabavust kaugvisetel näidanud Valmiera meeskond vastas aga 15:2 spurdiga ja sai ka napi avaveerandi võidu. Võõrustajad suutsid teise veerandaja keskpaigani veel kerget initsiatiivi hoida, misjärel haaras Valmiera selle ning ka edukalt lauavõitluses tegutsenud Läti meeskond viskas poolajaks koguni 52 punkti täis TalTechi 43 vastu.

Kolmandal veerandajal jõudis TalTech mitmel korral kahe punkti kaugusel, kuid järjepanu ründelauast palle noppinud ja valusaid kaugviskeid tabanud külalisvõistkond suutis eduseisu hoida ja suurendada selle 1.51 enne viimase neljandiku algust kümnele punktile. Valmiera dikteeris mängu veel ligi seitse minutit, misjärel tabas Joonas Järveläinen kaks kaugviset ja Ericj Schmalzi lähiviskest juhtis TalTech üle pika aja 96:95.

Schmalz viis peagi TalTechi 98:95 ette, kuid Edmunds Elksnis realiseeris 2+1 rünnaku vastu. Oliver Metsalu vabavisetest kujunes seisuks 100:98 ning kuna Valters Janis Liepins eksis loetud sekundid hiljem ühel vabaviskel, oli Eesti klubi 19 sekundit enne lõpuvilet minimaalne eduseis. Palli sai ka kodumeeskond lahti mängida, kuid Valmiera eduka pressingu tulemusena sunniti eestlased pallikaotuseni ja Roberts Krastinš viis omad üheksa sekundit enne lõppu punktiga ette. TalTech tegi edasi veel pallikaotuse ja Krastinš vormistas vabavisetest seisuks 103:100. Metsalu lõpusireeniga teele saadetud kaugvise läks napilt mööda ning Valmiera sai kokkuvõttes magusa võidu kätte.

TalTech näitas küll paremat visketabavust (59% - 46%), aga lauavõitlus kaotati 30:36 ning ründelaud koguni 7:17. Korvisööte jagas TalTech rohkem 21:18, aga samas tehti ka enim pallikaotuseid 16:10.

Valmiera parimana viskas nende kapten Edmunds Elksnis 21 punkti ning jagas koguni 12 korvisöötu. Võrdselt 18 silma lisasid Roberts Blumbergs (lisaks 6 lauapalli) ning Valters Janis Liepins. Klavs Dubults lisas 14 ja Roberts Krastinš 13 punkti.

Üleplatsimees oli TalTech-i eest 31 punkti toonud Joonas Järveläinen, kes võttis ka 5 lauapalli. Oliver Metsalu sai kirja 14 ja Sten Olmre 13 silma. Eric Schmalz lisas 12 (lisaks 5 lauapalli) ning Levi Martin Giese ja Leemet Böckler kumbi 10 punkti.

Pärnu Sadam - BK Ventspils 76:110 (17:26, 22:28, 16:32, 21:24)

Pärnu jäi esimese viie minuti möödudes 6:13 kaotusseisu, kuid Lauris Blausi eestvedamisel suudeti avaveerandiks siiski visata 17 silma Ventspilsi 26 vastu. Külalised hoidsid edasi ligi kümnepunktilist vahet, mis poolaja lõppedes paisus 54:39 peale. Kolmanda veerandaja esimese poolega viskas Ventspils 18 punkti pärnakate seitsme vastu, millega oli seis juba 72:46. Neljanda veerandaja alguseks oli vahe kärisenud 31 punktile ning võitjas enam kahtlust polnud.

Kodumeeskond jäi visketabavuses alla 38% - 54% ja lauavõitlus kaotati 28:39 (ründelaud 10:13). Korvisööte jagas samuti Ventspils rohkem 25:18 ning pallikaotuseid tegid pärnakad 16, külalised 11.

Ronalds Zakis ja Maris Gulbiš viskasid Ventspilsi eest 16 punkti. Wesley Lamar Wahspun lisas 15, Ryan Shanahan Luther 13 (lisaks 10 lauapalli) ning Janis Berzinš 12 silma. Janis Kaufmanis kogus 10 punkti.

Pärnu parim oli Lauris Blaus 15 punktiga. Märt Rosenthal lisas 14, Siim-Markus Post 11 punkti ja 8 korvisöötu ning Ernests Kalve 11 punkti ja 7 lauapalli.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub reedel, 11. oktoobril, kui Rakvere Tarvas võõrustab Tallinna Kalev/TLÜ-d.