Enne Tallinna Kalevi ja Pärnu kohtumist oli seis selge, kes võidab kohtumise, pääseb Eesti-Läti ühisliiga play-offi. Kohtumist alustas paremini kodumeeskond, kui esimesel veerandajal visati koguni 38 punkti pärnakate 23 vastu. Poolajaks suutis Pärnu vahet veidi vähendada. Pausile mindi Kalevi 53:42 eduseisus.

Teisel poolajal vähendas Pärnu veelgi vahet, võites kolmanda veerandaja 24:19. Seega oli viimase veerandi eel Kalevi edu 72:66 eduseisus. Pärnu pääses esmakordselt kohtumist juhtima viis minutit enne kohtumise lõppu, kui Mihkel Kirvese kahene tõi tabloole numbrid 81:79. Viimastel minutitel kindlamat mängu näidanud Pärnu võttis lõpuks 91:85 võidu.

Üleplatsimeheks kerkis võitjate Justin Alexander Alston 21 punktiga. Mihkel Kirves lisas 13 ja Demetre Rivers 12 punkti. Tallinna Kalevi resultatiivseimad olid Michael Kyre Buchanan, Joshua Nofflet ja Janar Talts, kes viskasid vastavalt 17, 16 ja 15 silma.

Pärnu võit tähendas ühtlasi, et play-offi kindlustas edasipääsu ka Rapla meeskond. Rapla vajas kaheksa hulka saamiseks võitu Läti Ülikooli üle ning pidi lootma, et Pärnu alistab Kalevi. Rapla saigi lätlaste üle kirja 97:75 võidu, mis lükkas BK Jurmala kaheksa parema hulgast välja.

Sven Kaldre oli Rapla resultatiivseim 19 punkti ja 7 korvisööduga. Hunter Mickelson tegi kaksikduubli 18 punkti ja 10 lauapalliga. Indrek Kajupank lisas 15, Gregor Ilves 14 ning Brian Williams 11 punkti.

Läti Ülikooli poolelt viskas Linards Jaunzems 23 punkti, kogus 6 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Renars Birkansi nimele jäi 15 punkti ja 7 korvisöötu.

BK Liepaja - BC Kalev/Cramo 80:107 (32:25, 17:25, 17:24, 14:33)

Liepaja meeskonnal oli võimalus oma hooajast veel nii palju päästa, et Läti poolel play-offi pääseda, aga selleks tuli hooaja viimases kodumängus Kalev/Cramo alistada. Algus oli igatahes paljutõotav ning haarati 32:25 eduseis. Poolajaks jäädi küll minimaalsesse kaotusseisu ja kolmanda veerandaja lõpetuseks kaugviske tabanud Eduards Hazners vähendas vahe viimaseks neljandikuks kaheksale punktile. Ühisliigas juba kolmanda koha kindlustanud kalevlased ei lubanud siiski autsaideril end üllatada ning kümne minutiga visati 33 punkti ja teeniti kokkuvõttes kindel võit.

Maxim Salaš tõi Kalev/Cramo eest 28 punkti ja 6 lauapalli. Kristjan Kitsingu nimele jäi 22 silma ning Branko Mirkovic lisas 14 punkti. Tony Wroten tõi küll ühe punkti, aga jagas 15 korvisöötu.

Justin Lamont Johnson viskas Liepaja eest 21 punkti. Andraz Kavas järgnes 20 ja Eduards Hazners 12 punktiga.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub veerandfinaalidega ning alustuseks on põhiturniiril viiendaks jäänud TALTECH võõrustamas 28. märtsil BK Ogret.

ENNE KOHTUMISI:

Delfi TV vahendab otsepildis ainsat Eestis toimuvat mängu Tallinna Kalev/TLÜ ja Pärnu Sadama vahel. Kohtumine leiab aset Sõle spordikeskuses, algusega kell 17. Kohtumise võitja pääseb igal juhul play-off'i ehk kaheksa parema hulka. Kaotaja jaoks on Eesti-Läti liiga hooaeg lõppenud.

Pärnu (12-15) ja Kalev/TLÜ (12-15) pidasid hooaja esimese omavahelise matši maha 18. novembril. Pärnu asus 19:12 juhtima ning poolajaks oli nende eduseis 36:31. Neljanda veerandaja alguseks oli aga Kalev/TLÜ ette rebinud 50:49. 41 sekundit enne lõpuvilet olid külalised kahe punktiga kaotusseisus ning pärast Henri Wade-Chatmani pallikaotust avanes võimalus vajalik korv ära visata, kuid selles ebaõnnestuti. Kolmel korral saadeti pärnakaid veel vabaviskejoonele, aga kokkuvõttes teenis Pärnu 70:65 võidu. Wade-Chatman tõi Pärnu parimana 21 silma, Kalev/TLÜ eest vastas nüüdseks meeskonnast lahkunud Taylor Stafford 20 punktiga.

Põhiturniiril on lahtised veel kaks viimast play-off'i pääsejat, millele jäänud neli konkurenti - Kalev/TLÜ, Pärnu, Rapla ja Jurmala. Lisaks Kalev/TLÜ ja Pärnu Sadama kohtumisele on täna otsustav Avis Utilitas Rapla mäng võõrsil Läti Ülikooliga. Seejuures vajab Rapla edasipääsuks ehk kaheksa parema hulka pääsemiseks lisaks enda edule Pärnu võitu.

Stsenaariumid viimased kohtumise eel:

- Võidavad Pärnu ja Rapla: 7. Rapla 13 võitu - 15 kaotust, 8. Pärnu 13-15, 9. Jurmala (omavahelised mängud surnud ringis 2:2, korvide vahe Raplal +10, Pärnul -1, Jurmalal -9).
- Võidavad Kalev/TLÜ ja Rapla: 7. Jurmala 13-15, 8. Kalev/TLÜ 13-15, 9. Rapla 13-15 (omavahelised mängud surnud ringis: Jurmala 3:1, Kalev 2:2, Rapla 1:3).
- Võidavad Pärnu ja Läti Ülikool: 7. Pärnu 13-15, 8. Jurmala 13-15 (omavahelised mängud 2:0).
- Võidavad Kalev/TLÜ ja Läti Ülikool: 7. Kalev 13-15, 8. Jurmala 13-15 (omavahelised mängud 2:2, korvide vahe viigis, üldine korvide vahe Kalevi kasuks).