TIPPHETKED: Rapla alistas Tartu ka kolmandat korda ning jõudis ajaloolisse finaali!

 (246)
Avis Rapla vs BC Tartu Ülikool
Rapla Avis Utilitas vs BC Tartu ÜlikoolFoto: Siim Solman

Alexela korvpalli meistriliigas serveeris hooaja ühe suurema üllatuse Rapla Avis Utilitas, kes alistas poolfinaalseerias 3:1 Tartu Ülikooli ning sammus esimest korda meeskonna ajaloos Eesti meistrivõistluste finaali!

Koduses Sadolini Spordihoones peetud neljandas poolfinaalmatšis tõusis Rapla parimaks 16 punkti ja 16 lauapalli kogunud Thomas van der Mars. Indrek Kajupanga arvele jäi 15, Domen Bratož ja Martin Paasoja lisasid 13 punkti.

Tartlaste poolelt sai 18 silma kirja Mandell Thomas, Dominykas Milka tõi kaotajatele 14 punkti.

Rapla sai edu sisse juba esimese veerandajaga - mängu alustati seitsme järjestikuse tabava kaugviskega ning esimesel poolajal oli kohati vahe isegi 20-punktiline. Sellest hoolimata suutsid selg-vastu-seina olukorras olnud tartlased mängulõpu pingeliseks teha, kuid võiduks ning seeria pikendamiseks sellest ei piisanud - Rapla kirjutas endale kuldsete tähtedega kirja 79:75 võidu ning sammus meeskonna ajaloos esimest korda Eesti meistrivõistluste finaali!

Seotud lood:

Finaalis kohtuvad seega Rapla ja BC Kalev/Cramo, kes sai teises poolfinaalpaaris 3:0 jagu Pärnu Sadamast.

Tartu Ülikooli meeskond jäi sealjuures viimati kodusest finaalseeriast välja aastal 2003, kui kirja saadi pronksmedalid. Kolmanda koha peale hakkab Gert Kullamäe tiim mängima ka sel aastal, kui vastamisi minnakse Pärnuga.

Mängu tipphetked:


Kohtumine täispikkuses: