Pärnu Sadam - VEF Riga 79:76 (23:20, 18:18, 21:19, 17:19)

Pärnu sai 10:4 eduseisu kätte ning Märt Rosenthali eestvedamisel võideti avaveerand kolme punktiga. Kolm minutit pärast teise veerandaja algust viis Roberts Stumbris aga VEF-i 28:27 ette ning Janis Blums suurendas kaugviskest eduseisu 31:27 peale. Poolaja eel tõid Lauris Blaus ja Sten Saaremäl kahe peale kümme punkti, mis andis Pärnule siiski 41:38 eduseisu.

Siim-Markus Post suurendas kolmanda veerandaja alguses vahe seitsmele punktile, aga VEF tegi 7:0 vastu. Külalised püsisid järgnevatel minutitel paari korvi kaugusel ning viimasele neljandikule mindi vastu seisult 57:62. Initsiatiivi hoidnud Pärnu kasvatas nelja ja poole minuti möödudes edumaa üheksale punktile, aga 3.13 enne lõppu vähendas Roberts Freimanis vahe minimaalseks. 17 sekundit enne lõpuvilet realiseeris Marko Stojadinovic Pärnu poolelt kaks vabaviset ära, VEF-i kaks katset kaugviskest seis viigistada ebaõnnestusid ning Pärnu sai magusa võidu kirja.

Visketabavuses jäi Pärnu 45% - 41% peale ning lauavõitlus võideti 40:37 (ründelaud VEF-ile 15:10). Korvisööte andis VEF rohkem 18:16 ja pallikaotuseid kogunes Pärnul rohkem 13:9.

Siim-Markus Post viskas Pärnu poolelt 17 punkti, võttis 3 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. Märt Rosenthal ja Lauris Blaus lisasid võrdselt 16 silma ning võtsid veel vastavalt 10 ja 9 lauapalli. Linards Jaunzems tõi 13 punkti ja võttis 9 lauapalli.

Xavier Raynard Thames oli VEF-i resultatiivseim 19 punkti ja 6 korvisööduga. Lester Medford kogus 13 silma, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Roberts Freimanis ja Arturs Kurucs lisasid kumbki 10 punkti.

Tartu Ülikool - Tallinna Kalev/TLÜ 96:80 (20:25, 26:19, 24:20, 26:16)

Kalev/TLÜ läks nelja ja poole minutiga 12:5 juhtima ning Michael Kyre Buchanani eestvedamisel võideti avaveerand 25:20. Viie järgneva minutiga oli Tartu 34:34 viigini jõudnud ja Tanel Soku kaugviskest pääses kodumeeskond 39:36 ette. Võõrustajad hoidsid kerget initsiatiivi ning poolaja lõppedes oli seis 46:44.

Robert Valge viis tartlased kolmanda veerandaja keskpaigas kümne punktiga ette ja loetud minutit hiljem oli seis 70:58. Külalised vastasid aga 6:0 spurdiga ja viimase neljandiku alustuseks vähendas Karl-Johan Lips kaotusseisu kolmele punktile. Edasi tegi Tartu omakorda 11:3 spurdi ja Kregor Hermeti kaugviskest juhiti 90:75. Kaido Saks aitas Kalev/TLÜ korra veel 12 punkti kaugusele, ent tartlased otsisid juba võimalusi 20-punktilist eduseisu haarata ja kokkuvõttes võeti 16-punktiline võit.

Visketabavuses jäi Tartu 51% - 41% peale (kaugvisked Tartul 17/32, Kalev/TLÜ-l 12/26) ning lauavõitlus võideti 40:37 (ründelaud 14:10 Kalev/TLÜ-le). Korvisööte andis Tartu rohkem 26:19 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Kalev/TLÜ-l 13:11.

Robert Valge viskas üleplatsimehena Tartu eest 28 punkti, võttis 3 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Kregor Hermet tegi kaksikduubli 21 punkti ja 10 lauapalliga ning Adomas Drungilas lisas 17 punkti, 8 lauapalli ja 6 korvisöötu. Tanel Sokk kogus 14 silma ning Robin Kivi tõi 10 punkti, võttis 8 lauapalli, andis 4 korvisöötu ja tegi 4 viskeblokeeringut.

Michael Kyre Buchanan oli Kalev/TLÜ parim 18 punkti ja 5 lauapalliga. Ronald McGhee järgnes 15 punkti, 9 lauapalli ja 6 korvisööduga. Kaido Saks, Mareks Jurevicus ja Karl-Johan Lips said kõik kirja 13 punkti, kellest viimane võttis veel 8 lauapalli.

BK Ogre - Rakvere Tarvas 112:85 (29:24, 29:17, 21:15)

Ogre haaras kiire 8:0 algedu ja Rinalds Sirsninši kaugvisetest juhiti peagi 20:9. Rakvere vastas aga 7:2 spurdiga ning lühikese ajaga seitse punkti toonud Kristo Saage aitas omadel kaotusseisu 24:29 peale vähendada. Vähema kui minutiga sai kodumeeskond teise veerandaja alguses kümnepunktilise edumaa kätte. Sirsninši mitme tabava kolmepunktiviske toel vahe järk-järgu suurenes ja poolajale siirduti Rakvere 17-punktilisest kaotusseisust,

Kristaps Dargaisi lähivisetest oli Ogre peagi 62:44 ees ja korra kasvas eduseis ka 26 punktile. Peamiselt vabavisetest punkte saanud Rakvere suutis tulla 56:79 peale, kuid viimasel neljandikul lubati endale 31 silma visata ning kokkuvõttes tuli võõrustajate selget 27-punktilist paremust tunnistada.

Visketabavuses jäi Ogre 61% - 44% peale ning lauavõitlus kuulus neile 32:30 (ründelaud 10:7 Rakverele). Korvisööte andis Ogre rohkem 29:17 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Rakverel 16:12.

Rinalds Sirsninš oli Ogre parim 24 punkti (kaugvisked 7/10) ja 13 korvisööduga. James Batemon järgnes 21 punkti, 3 lauapalli ja 5 korvisööduga ning Janis Poznaks lisas 14 punkti ja 5 lauapalli. Renars Magone nimele jäi 13 silma ja Kristaps Dargais kogus 12 punkti ja 9 lauapalli.

Tormi Niits tõi Rakvere kasuks 17 punkti. Kristo Saage lisas 16 punkti, 3 lauapalli ja 5 korvisöötu, Devin Lee Harris 15 punkti ja 5 lauapalli ning Egert Haller 14 punkti.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub pühapäeval, 9. veebruaril, kui vastamisi on TALTECH ja Latvijas Universitate ning BC Valga-Valka/Maks&Moorits ja VALMIERA GLASS VIA.