TIPPHETKED | Pärnu andis liidrile võimsa lahingu, Kalev/TLÜ alistas Tartu Ülikooli

 (11)

Eesti-Läti korvpalli ühisliigas andis Pärnu Sadam oma koduväljakul lätlaste BK Ogrele südika lahingu, kuid pidi lõpuks ikkagi leppima kaotusega 75:81. Eesti klubide duellis alistas Tallinnas Kalev/TLÜ külla sõitnud Tartu Ülikooli 73:68.

Pärnu suutis viimase pooleteise minutiga mängida 10-punktilise kaotusseisu kolmele silmale (73:76), ent rohkemaks jaksu ei jätkunud ning lõpusekunditel kasvatas Ogre edu kuuepunktiliseks.

Pärnu parimana viskas Märt Rosenthal 23 punkti (sh kolmesed 4/7), Siim Markus Post lisas 16 punkti, 8 lauapalli ja 8 resultatiivset söötu ning Robert Marberry 13 silma. Läti mulluse pronksimeeskonna eest oli resultatiivseim kaksikduubli teinud Kristaps Dargais, kes tõi 24 punkti (visked mängust 10/13) ja hankis 12 lauapalli. Pärnakad kaotasid lauavõitluse 36:41 ning tegid viis pallikaotust enam (15:10).

Kaotuseta jätkav Ogre tõusis kuue võiduga turniiritabeli tippu, Pärnul on kirjas kolm võitu ja kolm kaotust (Tabeliseis).

Kalev/TLÜ võidumängus Tartu Ülikooli vastu tegi kaksikduubli Michael Buchanan, kes viskas 13 punkti ja hankis 10 lauapalli. Leeduka Grantas Vasiliauskaseta mänginud tartlaste poolel tõi Kregor Hermet 19 punkti.

Kalev/TLÜ-l ja Tartul on tabelis võrdselt üks võit ja neli kaotust.