Kohtumist alustas paremini Tartu meeskond, kes võitis esimese veerandaja 21:15. Teisel veerandajal said külalised mängu paremini sisse. Lätlastele kuulus teine veerand 25:15 ning poolajale mindi Valmiera 40:36 eduseisus.

Teine poolaeg möödus suuremas osas punkt-punkti heitluses, kuid kolmanda veerandaja lõpuks said külalised kuuepunktilise eduseisu. Seda eduseisu Valmiera enam käest ei andnud ning kohtumine lõppes lätlaste 76:70 võiduga.

Tartlaste resultatiivseimad olid Arnas Velicka, Tautvydas Slezas ja Kregor Hermet, kes viskasid vastavalt 16, 15 ja 14 punkti. Lisaks kogus Slezas 11 lauapalli. Kaksiduubli sai kirja ka Julius Kasakauzkas 10 punkti ja 10 lauapalliga.

Üleplatsimeheks kerkis Valmiera mängija Edmunds Elksnis 24 punktiga, Janis Kaufmanis lisas 20 silma.

ENNE MÄNGU:

Tartu Ülikool - Valmiera
02.02.2019, kell 15:00, Võru Spordikeskus
Ülekanne: Delfi TV

Hooaja esimene omavaheline matš Valmiera (6-14) ja Tartu Ülikooli (8-9) vahel kujunes korralikuks põnevusetenduseks. Valmiera võitis avaveerandi 22:18, juhtis poolajaks 43:39 ja ka kolmanda veerandaja lõppedes 67:60. Viimane neljandik kuulus aga külalistele 27:20 ja nii tuli lisaaeg. Viie minutiga viskas Valmiera 19 silma Tartu 11 vastu ja kirjutas magusa võidu tabelisse. Janis Kaufmanis viskas üleplatsimehena 26 punkti, võttis 7 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. Arnas Velicka vastas 24 ning Julius Kazakauskas 23 punktiga, kellest viimane korja koguni 15 lauapalli.

Seoses Tartu Ülikooli spordihoones toimuva Eesti Laulu üritusega leiab kohtumine Valmiera meeskonnaga aset hoopis Võrus. Viimastes mängudes on tartlased liikunud võit-kaotus rütmis, olles võõrsil TalTechist üle olnud kaheksa ning Läti Ülikoolist viie punktiga. Koduplatsil teeniti vahepeal aga 75:81 kaotus Riia VEF-ilt ja 30. jaanuaril tuli tunnistada BC Kalev/Cramo 104:71 paremust, vahendab basket.ee.

Valmiera jäi hiljuti 69:74 alla BC Valga-Valka/Maks&Mooritsale ning enne seda ka 23 punktiga Tallinna Kalev/TLÜ-le. Üldjoontes kujunes jaanuar lätlastele siiski edukaks, sest koguti kuuest mängust kolm võitu ja võõrsil oli Kalev/Cramo neist vaid üheksa punktiga parem.

Tartu resultatiivseimad on Arnas Velicka ja Tautvydas Šlezas, kes toonud vastavalt 20,1 punkti ja 13,3 lauapalli. Valmiera suurim skooritegija on Janis Kaufmanis keskmiselt 19,9 visatud punktiga, Maris Ziedinš on võtnud 5,6 lauapalli.