TIPPHETKED | Kalev/Cramo võitis Valga-Valkat mängleva kergusega

 (8)

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas teenis BC Kalev/Cramo võidulisa, kui alistas võõrsil Valga-Valka/Maks&Mooritsa tulemusega 88:54.

Juba avapoolaja lõpuks 23-punktise edumaa saavutanud Kalevi resultatiivsemad olid lõpuks Reggie Lynch 19 ning Maksim Salaš ja Arnett Moultrie võrdselt 13 punktiga.

Valga/Valkale tõi Guntis Sipolins 13 silma ja 13 lauapalli. Valgalaste värskeim täiendus, NBA G-League'is pallinud L. J. Rose täna veel väljakul ei käinud.

Kalev/Cramo on liigatabelis 19 võidu ja kahe kaotusega kolmas, Valga-Valka hoiab viie võiduga 12. kohta.

Mängu eel

Valga-Valka (5-13) ja Kalev/Cramo (18-2) pole käimasoleval hooajal veel vastamisi läinud. Selge favoriit on turniiritabelis kolmandal kohal paiknev Tallinna klubi, kuid viimastel aastatel on suutnud ka kaksiklinna tiim neile hambaid näidata ja hooajal 2014/15 isegi kahel korral Kalev/Cramot üllatada. Donaldas Kairyse hoolealustel on hetkel käsil väga tihe mängugraafik, kui esmaspäeval, 4. veebruaril kohtuti VTB Ühisliigas Riia VEF-iga ning kaks päeva hiljem BK Ogrega. Pärast mängu Valga-Valka vastu ootab tuleva nädala alguses ees järgmine VTB kohtumine Krasnojarski Jenisseiga ja seejärel võõrsil Saraatovi Avtodoriga, kirjutab Basket.ee.

Seotud lood:

Kummagi meeskonna koosseisudes on viimasel ajal mõned muudatused toimunud. Ivan Almeida Kalev/Cramos ei jätka ja liitus valitseva Poola meistri Wloclaweki Anwiliga, kus pallis ka eelmisel hooajal. Samuti on nüüdseks teada, et Tony Wroteni katseaega pikendati viie päeva võrra. Valga-Valka poolelt lahkusid jaanuari eelviimasel nädalal ameeriklased Clayton Wilson ja Carl Anthony Montgomery. Lisaks siirdus tiimi kindel liider, tagamängija Stephen Brown Venemaa esiliigasse Jekaterinburgi Urali. Browni asemele palgati mullu NBA G-League'is pallinud L. J. Rose.

Valga-Valka teenis 30. jaanuaril magusa 74:69 võidu VALMIERA GLASS VIA üle. Skooriga 85:66 alistati eelmisel kuul ka Betsafe Jurmala, kuid kaotati BK Ogrele, BK Ventspilsile ja AVIS UTILITAS Raplale. Kalev/Cramol on käsil viiemänguline võiduseeria ning viimati visati BK Ogrele koguni 118 punkti.

Guntis Sipolinš ja Dashawn King on Valga-Valka parimatena visanud keskmiselt 10,3 ja 10,2 punkti. Sipolinš on kätte saanud ka 8,2 lauapalli ja Kristaps Miglinieks on võtnud 4,4 lauapalli. Arnett Moultrie on Kalev/Cramo resultatiivseim 15,4 punktiga, järgneb Chavaughn Lewis 13,0 visatud punktiga. Reggie Lynch on kogunud 5,8 ning Moultrie 5,3 lauapalli.