BC Valga-Valka/Maks&Moorits - Riia VEF 57:97 (19:26, 11:26, 17:19, 10:26).

Valga-Valka esimest võitu sel hooajal kirja ei saanud ning Läti tippklubile Riia VEF-ile jäädi koguni 40 punktiga alla. Avaveerandil haarasid külalised initsiatiivi, aga piirilinlased suutsid mängus püsida ja järgmisele kümnele minutile vastu minna seitsmepunktilisest kaotusseisust. Teisel veerandajal toimus lagunemine - VEF domineeris lauavõitluses ja vabadelt kohtadelt tabati külma rahuga viskeid, mis andis puhkepausiks 22-punktilise edumaa. Kolmas veerandaeg kulges küll võrdselt, aga viimasel neljandikul teise koosseisuga tegutsenud Valga-Valka jaoks suurenes vahe veelgi 16 punkti võrra.

Eelmistes selle hooaja mängudes just lauavõitluses silma paistnud Valga-Valka hävis selles elemendis täielikult 33:49, seejuures ründelaud VEF-ile 19:11. Külalismeeskond oli ka visketabavuses parem (47% - 32%) ning korvisööte anti 21 Valga-Valka 17 vastu. Pallikaotuseid tegi kodumeeskond 15, VEF 6.

Arturs Kurucs viskas võitjate eest 15 punkti ja andis 6 korvisöötu, Janis Blums lisas 13 silma, 4 lauapalli ja 3 korvisöötu. 11 punkti said kirja Alexander Madsen (lisaks ka 9 lauapalli) ja Ronald Curry ning Kristijan Krajina nimele jäi 10 punkti.

Valga-Valka resultatiivseim oli Michael Best 16 punkti ja 4 lauapalliga. Filipp Gafurov tõi 9 ning Branko Jereminov 8 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu. Vladimir Bulatovic järgnes 7 punkti ja 6 lauapalliga ning meeskonna kapten Timo Eichfuss lisas 6 silma, 3 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 9. oktoobril, kui Pärnu Sadam võõrustab BK Ventspilsi, Riia VEF kohtub BK Liepajaga ja TALTECH võtab oma hooaja esimeses mängus vastu VALMIERA GLASS VIA.