TIPPHETKED ja FOTOD: TLÜ/Kalev võitis meistriliiga play-offi avalahingus Pärnu Sadama

 (40)
TLÜKalev ja Pärnu Sadam play-off
TLÜKalev ja Pärnu Sadam play-offFoto: Karli Saul

Täna tehti algust Alexela Korvpalli Meistriliiga 2016. aasta play-offidega. Esimesena alustasid seeriat TLÜ/Kalev ja Pärnu Sadam, kui Audentese spordihallis võttis võidu kodumeeskond tulemusega 75:70.

TLÜ/Kalev oli enamuse mänguajast eduseisus, kuid Pärnu püsis ohtlikult lähedal kuni lõpusekunditeni.

Joonas Järveläineni tabav kaugvise tõi Pärnu kaks ja pool minutit enne lõpusireeni vaid punkti kaugusele (64:65), ent järgneva minutiga kasvatasid Thomas Droney ja Janis Vahter vahe 70:64-ni. See ei olnud aga veel lõpp, sest kaks kalevlaste rumalat pallikaotust lasid Norman Käbinil ja Järveläinenil vähendada vahe 68:70-le. Kui mängida jäi pool minutit, tabas Droney ühe vabaviske kahest ja Kalevi edu kasvas kolmepunktiliseks. Pärnu lootus kustus järgmisel rünnakul, kui Mark Dorris eksis kaugviskel ning lauapalli saanud Johnny Berhanemeskelile tehti viga. Berhanemeskel realiseeris kaks vabaviset ja Pärnu enam mängu päästa ei suutnud.

Berhanemeskel oli võitjate resultatiivseim 25 punktiga, Vahter lisas 14 ja Droney 12 punkti. Pärnu tulemuslikumaks tõusis Järveläinen 23 punkti ja 6 lauapalliga.

Veerandfinaalid mängitakse kolme võiduni. Homme alustavad seeriat TÜ/Rock - TTÜ ning AVIS Rapla - Rakvere Tarvas (Delfi TV-s).