VEF alustas kohtumist 11:0 spurdiga, kuid seejärel sai mängu sisse ka Rapla ja 2.01 enne avaveerandi lõppu vähendasid Indrek Kajupanga vabavisked vahe neljale punktile – 9:13. Kümne mänguminuti järel oli kodumeeskonna kaotusseis siiski 12:18. Teise veerandi neljandaks minutiks oli vahe juba kahekordne – 16:32, misjärel võttis Rapla peatreener Toomas Annuk aja maha. Järgmise kahe minutiga tegid võõrustajad 5:0 spurdi, kuid kahekohaline vahe jäi püsima ja poolajaks oli Rapla taga 25:43.

Kolmanda veerandaja alguses tõi Dominique Hawkins kiiresti viis punkti, aga siis läks VEF taas oma teed. Rapla tegi kolmanda veerandi teises pooles küll 10:0 spurdi, kuid viimasele veerandile mindi siiski 21-punktilises kaotusseisus 44:65. Joonas Šeini kaugvise 3.37 enne lõppu vähendas vahe korraks 14 punktile (63:77), aga sellest lähemale enam ei jõutud.

Rapla tabas viskeid väljakult 23/65 ehk 35%, Läti meeskonnal olid vastavad numbrid 37/73 ja 50%. Lauavõitluses jäädi riialastele alla 31:49.

Rapla resultatiivseim oli 14 punkti visanud Dominique Hawkins. Ervins Jonats lisas 11 punkti, Ronald Delph ja Hunter Mickelson said mõlemad kirja 10 punkti ning Indrek Kajupanga arvele jäi 7 punkti.

Üleplatsimehena tõi võitjate eest 16 punkti Glenn Cosey. Steve Zack toetas teda 15 punkti ja 9 lauapalliga ning Arturs Ausejs ja Mareks Mejeris lisasid kumbki 10 silma.

Korduskohtumine peetakse pühapäeval, 31. märtsil kell 19.00 Riias. Homme asuvad veerandfinaalide avamängudes vastamisi TalTech – BK Ogre ja Pärnu Sadam – BK Ventspils.

Edasi Final Fouri pääseb veerandfinaalides kahe mängu kokkuvõttes parem meeskond.

Rapla peatreeneri Toomas Annuki kommentaar:

Mängu eel:

Rapla ja VEF on sel hooajal kahel korral vastamisi läinud ning mõlemas mängus on Läti tippklubi oma paremuse ka maksma pannud. Esmalt ristusid kahe tiimi teed juba 29. septembril, mil Rapla eest pallis veel Rain Veideman, peatreeneriks oli Aivar Kuusmaa ja abitreeneri rollis Toomas Annuk. VEF asus esimeste veerandaegade möödudes 12 punktiga juhtima ning teise poolaja 54:32 paremusega teeniti kindel 102:68 võit, kirjutab basket.ee.

Raplal oli suurepärane võimalus 22. jaanuaril koduplatsil revanš võtta ning 6.33 enne lõppu ka 69:67 juhiti. Siiski sai VEF raske 77:71 võidu.

Riialased tunnistasid põhiturniiril vaid kahel korral kaotust - kodusele rivaalile BK Ventspilsile jäädi alla ühe ja kahe punktiga. Meeskonna vaieldamatuks firmamärgiks on kujunenud kolmepunktivisked: neid saadeti teele 783 ja tabati 305. Antud arvestuses ollakse ka liigas esikohal. Seejuures ei leidu vastast ka lauapallide osas, mida on kätte saadud 40,0 mängu kohta.

Rapla pääses play-offi tänu viimase vooru 97:75 võidule Läti Ülikooli vastu. Lisaks mängis olulist rolli ka Pärnu Sadama paremus Tallinna Kalev/TLÜ üle. Teistsuguse stsenaariumi korral oleks Rapla niinimetatud surnud ringi olukorras esikaheksast välja jäänud. Põhihooaja saldoks jäi meeskonnal 13 võitu ja 15 kaotust.

Rapla ja VEF-i kohtumine algab Sadolini spordihoones kell 19.00. Delfi TV näitab mängust otsepilti.