Slovakkia meister Tanel Kurbas: Tartu treeneri nahas ei tahaks olla

Mis saab Kurbasest uuel hooajal?
Eesti korvpallikoondislane Tanel Kurbas.
Eesti korvpallikoondislane Tanel Kurbas.Foto: Andres Putting

BC Kalev/Cramo alistas Alexela korvpalliliiga finaalseeria kolmandas mängus Tartu Ülikooli 102:82. Kohtumist oli vaatamas ka Levice ridades Slovakkia meistriks kroonitud Tanel Kurbas, kes on aastate jooksul varasemalt mänginud nii Kalev/Cramo kui ka Tartu ridades.

“Väga kummalegi pöialt ei hoidnud. Praegu elan Tartus. Seega olin ehk Tartu poolt,“ tõdes Kurbas alustuseks.

Kui vaadata senist seeria käiku ja edasi järgmise mängu suunas, siis tõdes Kurbas, et tartlastel on raske ja Tartu peatreeneri Priit Vene nahas ta olla ei tahaks.

“Kindlasti ei tule Kalevi 100 punkti selle pealt, et neil lastakse visata. Kalev paneb ka rasked visked sisse. Neil liigub pall hästi. On näha, et neid ei saa kaitses kinni,“ rääkis Kurbas. “Kalevil on lihtsalt nii hästi komplekteeritud meeskond. Tartu treeneri rollis ei tahaks olla. Mina ei oskaks midagi muuta.“

Kui praegu on Kurbas kodumaal puhkamas, siis peagi algab ettevalmistus Eesti koondise mängudeks. Järgmise klubihooaja seob ta praeguse seisuga ikka välismaaga.

“Praegu on võimalused välismaalt. Tõenäoliselt ikka jätkan välismaal,“ sõnas Kurbas, kes tõdes, et Slovakkia meistritiitel pakkus tema profikarjääri ühe kõvema emotsiooni. “Kui vaadata Levicet ja Kalevit, siis Kalev on tasemelt selgelt tugevam. Arvan, et meil oli sama tasemega võistkond nagu Tartu. Kuna me ei olnud liigas selged favoriidud, siis olid emotsioonid väga kõrged.“