Rock võitis võimsa lõpuspurdi abil Pärnut

 (13)
FOTOD: TLÜ/Kalev alistas Valga-Valka
TÜ Rock
Tartu Ülikool RockFoto: Anni Õnneleid

Pärnu Sadama korvpalliklubi juhtis veel neli minutit enne kohtumise lõppu TÜ/Rocki vastu 58:56, kuid tartlased lõpetasid kohtumise võimsa spurdiga ja kirjutasid tabelisse võidu 70:61.

Viimase veerandi 18:5 võitnud Rocki resultatiivseim oli Kristen Meister 18 punktiga. 12 silma lisasid nii Karolis Petrukonis (+11 lauapalli), Reinar Hallik kui Saimon Sutt. Rock andis täna puhkust viiele põhimehele - koju jäid Janar Talts, Tanel Sokk, Gert Dorbek, Evaldas Žabas ja Brian Harper.

Pärnu, kes tabas 25-st kaugviskest vaid 3 (12%), tulemuslikum oli Robert Valge 13 punkti ja 6 lauapalliga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul vedasid noored mängijad lõpus välja. “Mõlemalt poolt käis kõva andmine ja võibolla kohati jäi mängukvaliteedist puudu, aga võitlust oli kõvasti. Mul on hea meel, et meie noored, küll paari vanema abiga, vedasid lõpuni julgemalt välja. Hetkel on meie prioriteet Balti liiga finaal ja sellest tulenevalt jäid viis meest Tartusse. Neil on ilmselgelt finaalides suurem koormus ja see oli treenerite otsus nad täna koju jätta,” sõnas Kullamäe.

TLÜ/Kalev alistas teises täna lõppenud mängus 108:97 Valga-Valka/Maks&Mooritsa. Dominykas Milka tõi võitjatele 21 punkti, Martins Berkis ja Jurijs Aleksejevs panustasid Valga-Valka kontosse 24 silma.