Läti Ülikool - Rapla 66:69 (19:25, 14:15, 17:15, 16:14)

Rapla jäi 1:9 kaotusseisu, aga avaveerand siiski kuue punktiga võideti ning poolajaks juhiti 40:33. Kolmanda veerandaja alguses oldi 12 punktiga ees, aga võõrustajad suutsid vahet järk-järgult vähendada ning pärast Rendijs Feiknersi kaugviset algas viimane neljandik seisult 50:55. Neli ja pool minutit enne matši lõppu oli Läti Ülikool üle pika aja 64:63 juhtima pääsenud ning eduseis vaheldus mitmel korral kummalegi poolele. Devaugntah Williamsi korvist juhtis Rapla 27 sekundit enne lõppu 69:66 ja kodumeeskonna rünnakud aina ebaõnnestusid. Kümme sekundit enne lõpuvilet tegi Montae Glenn siiski Renars Birkansile kaugviskel vea, kuid punktilisa Läti Ülikooli meeskonna ühelt liidermängijalt ei tulnud ja palli samuti enam kätte ei saadud, mis andis kokkuvõttes Raplale napi võidu.

Visketabavuses jäi Rapla 46% - 35% peale. Lauavõitlus võideti 45:35 (ründelaud 13:11) ja korvisööte anti rohkem 14:13. Pallikaotuseid kogunes Läti Ülikoolil 11, Raplal 15.

Devaugntah Williams oli Rapla resultatiivseim 19 punkti, 4 lauapalli ja 3 korvisööduga. Indrek Kajupank lisas 14 punkti ja 5 lauapalli ning Montae Glenn 13 punkti ja 8 lauapalli. Paulius Žalyse nimele jäi 11 punkti.

Renars Birkans viskas Läti Ülikooli eest 14 punkti, võttis 9 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Edvards Reinis Mezulis järgnes 11 punkti ja 6 lauapalliga, Roberts Feikners ja Karlis Zunda said mõlemad kirja 9 silma, kellest viimane sai kätte veel 7 lauapalli.

TalTech - Riia VEF 91:122 (17:31, 16:32, 32:29, 26:30)

TalTech suutis VEF-iga ligi neli minutit sammu hoida, misjärel tegid külalised 16:2 spurdi ja avaveerand lõppes lätlaste 14-punktilise eduseisuga. Kaks minutit hiljem oli vahe 20 punkti suurune ning vanameister Janis Blumsi kaugviske ja Oliver Metsalu lähiviske järgselt lõppes poolaeg 63:33. Kolmanda veerandajaga suutis kodumeeskond küll vahet vähendada, aga viimase kümne minuti eel oli kaotusseis 27-punktiline ja selle pealt enam mängu põnevust tagasi tuua ei suudetud.

Visketabavuses jäi VEF peale 66% - 49%. Lauavõitlus võideti 36:23 (ründelaud 8:7) ja korvisööte anti rohkem 37:27. Pallikaotuseid kogunes kummalgi meeskonnal 11.

Arturs Kurucs viskas VEF-i kasuks 22 punkti ja andis 7 korvisöötu. Zack Smith kogus 17 punkti ja 13 lauapalli ning Xavier Raynard Thames tõi samuti 17 silma. Janis Blums ja Verners Kohs järgnesid 16 punktiga. Arnolds Helmanise nimele jäi 13 punkti ja 5 lauapalli.

Oliver Metsalu oli TalTechi parim 23 punkti, 5 lauapalli ja 4 korvisööduga. Leemet Böckler lisas 22 ja Gregor Arbet 20 punkti ning Joonas Järveläinen viskas 16 punkti ja võttis 6 lauapalli.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, kui vastamisi on Tartu Ülikool - TalTech, Rakvere Tarvas - Jurmala ning BK Liepaja - Latvijas Universitate.