Thomas Theddus Hamilton IV oli Tarva parim 24 punkti ja kaheksa lauapalliga, Kristo Saage panustas 19 ja Devin Lee Harris 18 punkti.

Ventspilsi mängijad said 26-st kaugviskest sisse vaid viis (19%) ning patustasid koguni 20 pallikaotusega. Nende resultatiivseim oli Timothy Neocartes Shorts 19 punktiga.

Ventspils sai üheksa võidu kõrvale kolmanda kaotuse, seitsmenda võiduni jõudnud Tarvas (7-6) tõusis kuuendat kohta jagama.

Mäng algas tasavägiselt, kuigi seitsme minuti möödudes oli Ventspils 17:11 peal. Seejärel tabas Saage kaks kaugviset ning Hamilton IV ühe, millega lõppes avaveerand 23:24 Rakvere poolt vaadatuna. Saage viie järjestikuse punkti toel asus Tarvas peagi ka 31:25 juhtima. Külalised vastasid 7:0 spurdiga, kuid 1.50 enne poolaja lõppu viigistas Hamilton kaugviskest seisu. Puhkepausile mindi siiski Ventspilsi neljapunktilises eduseisus.

Enamik kolmandast veerandajast juhtis Ventspils, aga 3.16 enne viimase neljandiku algust viis Egert Haller omad 57:56 ette. Eduseis järgnevate minutite jooksul mitmel korral vahetus, ent neljas veerandaeg algas Devin Lee Harrise tabatud kolmepunktiviskest Rakvere juhtimisel 64:63. Ventspils läks 65:64 uuesti ette, aga Rakvere vastas ligi seitsme minutiga 14:2 spurdiga, mis otsustas ka mängu saatuse.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub laupäeval, 14. detsembril, kui vastamisi on TalTech - BK Ventspils (otsepilt Delfi TV-s), Riia VEF - Rapla Avis Utilitas ja Jurmala - Valmiera Glass VIA.