VEF Riga - Rakvere Tarvas 80:69 (17:16, 23:21, 22:17, 18:15)

Rakvere jäi esimese nelja minuti möödudes 2:10 kaotusseisu, aga Rain Veidemani, Egert Halleri, Janis Vahteri ja Devin Lee Harrise kaugvisetest suudeti avaveerandi lõpuks vahe minimaalseks vähendada. Harris viis peagi omad ka juhtima, kuid VEF haaras edasi ikkagi kerge initsiatiivi ning suudeti 27:22 ette minna. Külalised tegid Veidemani ja Thomas Theddus Hamilton IV eestvedamisel 9:2 spurdi ning poolajale mindi VEF-i 40:37 eduseisust.

Võõrustajad kolmandal veerandajal vastaseid juhtima ei lubanud ning korra pääseti ka üheksa punktiga ette. Rakvere suutis siiski põnevust hoida ja 2.57 enne lõppu Hamilton IV lähiviskest vähendada kaotusseisu seitsmele punktile. Seejärel sai VEF aga kaitse lõplikult pidama, kui lubati ülejäänud ajaga vaid kaks punkti endale visata ning vormistati raske võit ära.

VEF näitas paremat visketabavust 46% - 39% ja lauavõitlus võideti 42:36 (ründelaud 13:8). Korvisööte jagas samuti rohkem VEF 20:15 ning pallikaotuseid tegi rohkem Rakvere 16:14.

Kristijan Krajina viskas VEF-i kasuks 25 punkti ja võttis 7 lauapalli. Roberts Stumbris tõi 13 silma ja 7 lauapalli, Arturs Kurucs lisas 12 ja Roberts Freimanis 11 punkti ning 9 lauapalli.

Rakvere resultatiivseimana tõi Rain Veideman 20 punkti. Thomas Theddus Hamilton IV tegi kaksikduubli 18 punkti ja 11 lauapalliga ning Tormi Niits viskas 10 punkti.

BK Ventspils - Tallinna Kalev/TLÜ 61:97 (23:11, 27:15, 25:19, 22:16)

Kõigest kaheksa mehega Ventspilsile vastu astunud Kalev/TLÜ suutis küll 4:0 juhtima minna, aga avaveerand kaotati siiski 12 punktiga. Seitsme minuti möödudes 20 punktiga ette pääsenud Ventspils suurendas poolajaks vahe 50:26 peale.

Külalismeeskond tuli puhkepausilt parema hooga tagasi ning tehti kahe minutiga 12:3 spurt, millega vähenes kaotusseisu 15 punktile. Neli minutit hiljem oli vahe aga 23 silma ja otsustav veerandaeg algas Ventspilsi 70:45 juhtimisel. Võõrustajad suurendasid eduseisu veelgi kuue punkti võrra, millega saadi kirja kindel 36-punktiline võit.

Ventspilsi jäi visketabavuses 52% - 34% peale ning lauavõitlus võideti 45:33 (ründelaud 10:10). Korvisööte jagati vastasest samuti rohkem 24:17 ja pallikaotuseid tegi Kalev/TLÜ 10 Ventspilsi 11 vastu.

Võitjate parimana tõi Janis Berzinš 14 punkti ja 7 lauapalli. Marcis Vitols lisas 12, Klavs Cavars 11 (lisaks ka 10 lauapalli) ning Ryan Shanahan Luther (lisaks 9 lauapalli), Maris Gulbis ja Kristaps Kilps viskasid võrdselt 10 silma.

Kalev/TLÜ eest viskas Cadarian Raines 18 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Kyle Riddley lisas 12 silma, Michael Kyre Buchanan 10 punkti ja 9 lauapalli ning Mareks Jurevicus 8 punkti. Ran Andre Pehka järgnes 6, Mario Paiste 3 (lisaks 5 lauapalli) ning Kaido Saks (lisaks 6 lauapalli ja 4 korvisöötu) ja Margus Pahv võrdselt 2 punktiga.

Jurmala - Latvijas Universitate 91:53 (25:13, 33:9, 12:12, 21:19)

Viimati Tartu Ülikooli vastu üllatusvõidu saanud Läti Ülikooli meeskonnal nüüd Jurmala vastu võimalust ei tekkinud. Avaveerand kaotati 12 punktiga ning järgmise kümne minutiga lubati endale visata vaid 33 punkti. Poolajaks 36-punktiliseks kärisenud vahe järgselt õnnestus Läti Ülikoolil kolmas veerandaeg küll 12:12 viiki mängida, aga koos viimase veerandaja 21:19 paremusega sai Jurmala suure võidu kirja.

Jurmala oli visketabavuses selgelt parem 56% - 30%. Lauavõitluses jäädi 41:30 (ründelaud Läti Ülikoolile 16:9) peale ja korvisööte jagati rohkem 19:9. Pallikaotuseid tegi kodumeeskond 20, külalised 21.

Dzianis Vikentsyeu viskas Jurmala parimana 15 punkti ja võttis 6 lauapalli. Pierre Hampton tegi kaksikduubli 13 punkti ja 11 lauapalliga ning võrdselt 12 silma tõid Ugis Pinete ja Denis Krestinin, kelles viimane võttis veel 6 lauapalli. Edgars Jeromanovs lisas 11 punkti ja 5 korvisöötu.

Rendijs Feikners tõi Läti Ülikooli parimana 11 punkti ja 5 korvisööte. Artis Arnitis sai kirja 9 ning Janis Gertners 8 silma.

BK Liepaja - BK Ogre 91:109 (24:22, 27:31, 19:28, 21:27)

Päeva esimeses mängus osutas Liepaja hooaega nelja võiduga alustanud Ogrele küll tugevat vastupanu, kuid jäi siiski võiduta. Kui avaveerandi võõrustajad kahe punktiga võitsid, siis poolajaks oli Ogre 53:51 peal ning viimase neljandiku alustuseks oli Liepaja jäänud juba 11 punktiga kaotusseisu. Järjepanu teravust loonud ja lähiviskeid tabanud Ogre vastu Liepajal efektiivset plaani ei leidunud ning vastu tuli võtta hooaja viies kaotus.

Liepaja jäi visketabavuses 55% - 53% peale, kuid lauavõitlus kuulus Ogrele 39:28 (ründelaud 13:3) ning ka korvisööte jagasid võitjad rohkem 27:18. Pallikaotuseid tegi Liepaja rohkem 15:10.

Janis Poznaks kerkis Ogre parimaks 24 punkti ja 6 lauapalliga. Renars Magone lisas 20 punkti ja 5 lauapalli, võrdselt 15 silma said kirja Rihards Zebergs ja Kristaps Dargais, kellest viimane oli lähedal kolmikduublile, kui kogus veel 12 lauapalli ning andis 6 korvisöötu. Rinalds Sirsninš tõi 14 punkti ning andis 9 korvisöötu.

Eduards Hazners viskas Liepaja eest 18 punkti ja võttis 7 lauapalli. Kristaps Plavnieks kogus 13 punkti ja andis 6 korvisöötu, Guntis Sipolinš järgnes 12 punktiga ning 12 punkti, 6 lauapalli ja 6 korvisöötu jäi Rihards Kuksiksi nimele. Anrijs Miska tõi 10 punkti.

Eesti-Läti korvpalliliigas toimub järgmine mäng pühapäeval, 20. oktoobril, kui Pärnu Sadam võõrustab Tartu Ülikooli meeskonda.