BK Ventspils - Pärnu Sadam 124:91 (33:31, 34:22, 31:22, 26:16)

Ventspils haaras 15:8 algedu, kuid pärnakad viigistasid 10:3 spurdi toel seisu. Mõlemad võistkonnad näitasid head visketabavust ning Märt Rosenthali kaugviske järgselt lõppes esimene veerandaeg kodumeeskonna 33:31 eduseisust. Teise veerandaja keskpaigas jäid pärnakad kaheksa punktiga taha ja korra paisus vahe ka 12 punktile. Lauris Blausi ja Linards Jaunzemsi korvidest õnnestus külalistel küll üheksa punkti kaugusele pääseda, aga Ventspilsi poolelt suurendasid Wesley Lamar Washpun ning Janis Berzinš poolajaks edumaa 67:53 peale.

Kohtumine jätkus tasavägiselt, ent Pärnul oli raskusi 14 punktist lähemale pääsemisega. Seisult 79:65 õnnestus Ventspilsil teha 14:3 spurt ja otsustavale neljandikule mindi vastu skooriga 98:75. Marko Stojadinovic ja Jaunzems aitasid külalised veel kahel korral 20 punkti kaugusele, aga edasi sammus Ventspils 30-punktilise eduseisu poole ja lõpuks koguni 124 punkti visanud lätlased võtsid kindla võidu.

Visketabavuses jäi Ventspils 62% - 48% peale ning lauavõitlus võideti 39:23 (ründelaud 9:6). Korvisööte andis Pärnu rohkem 27:25 ja pallikaotuseid kogunes kummalgi meeskonnal 10.

Janis Kaufmanis oli Ventspilsi resultatiivseim 20 punktiga. Mariš Gulbis lisas 18 silma ja 5 lauapalli, Wesley Lamar Washpun järgnes 16 punkti, 4 lauapalli ja 8 korvisööduga ning Ronalds Zakis kogus 14 punkti. Janis Berzinši nimele jäi 12 punkti ja Timothy Neocartes Shorts II tõi 11 silma.

Lauris Blaus oli Pärnu parim 24 punktiga. Linards Jaunzems lisas 18 punkti ja võrdselt 12 silma said kirja Marko Stojadinovic ning Jeremiah Daniel Paige.

BK Ogre - Tartu Ülikool 91:61 (19:21, 25:18, 26:7, 21:15)

Meeskonna ühe liidri Adomas Drungilaseta mängule saabunud Tartu oli esimesed kuus minutit küll tagaajaja rollis, kuid seejärel sattus suurepärasesse viskehoogu Robert Valge, kes tabas kolm järjestikust kaugviset ja tema korvist võideti ka avaveerand 21:19. Ogre haaras peagi initsiatiivi tagasi, kui Nikolajs Zotovs tõi omakorda üheksa punkti ning Rinalds Sirsninši ja James Batemoni abiga juhtisid võõrustajad poolajaks 44:39.

Kolmas veerandaeg algas Ogre 12:0 spurdiga ning seitsme minutiga oli Tartu jaoks kaotusseis paisunud 21 punktile. Oliver Suuroru ja Hendrik Eelmäe lähivisete abil vähenes kaotusseis 18 punktile, aga võõrustajad tabasid kaks kaugviset vastu, millega algas viimane neljandik seisult 70:46. Ogre ei jätnud vastastele mingit sõnaõigust ka järgnevatel minutitel. Alustuseks tehti 10:2 spurt ning alles ligi kolm minutit enne lõppu suutsid tartlased Valge ja Heivo Parroli korvidest kaotusseisu 30 punktist väiksemaks vähendada. Lõpuvile kõlades oli Ogre siiski 91:61 võidu teeninud.

Visketabavuses jäi Ogre 50% - 40% peale. Lauavõitlus võideti 47:29 (ründelaud 15:10). Korvisööte andis Ogre rohkem 24:16 ja pallikaotuseid kogunes Tartul 12, Ogrel 13.

James Batemon kerkis Ogre parimaks 22 punktiga. Nikolajs Zotovs lisas 14 silma ning Rihards Zebergs kogus 9 punkti. Janis Poznaks järgnes 8 punkti ja 10 lauapalliga ning Kristaps Dargais 8 punkti ja 9 lauapalliga.

Robert Valge viskas Tartu eest 24 punkti (kaugvisked 5/6). Kregor Hermet lisas 12 silma ja võttis 7 lauapalli ning Timo Eichfuss järgnes 6 punkti ja 4 lauapalliga.

Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära reedel, 14. veebruaril, kui BC Valga-Valka/Maks&Moorits võõrustab Tallinna Kalev/TLÜ-d ja Rakvere Tarvas võtab vastu BK Liepaja.