BC Valga-Valka/Maks&Moorits - BK Ventspils 73:112 (23:30, 26:24, 7:31, 17:27)

Kodumeeskond Valga-Valka poolelt jäid mitmed mängijad erinevatel põhjustel kohtumisest eemale ja nii tegutseti kõigest kuue mehega. Mänguvormis olid lisaks algviisikule Rodrigo Bumeisters, Davis Denafs ja William Kenneth Wise III, kellest vaid viimane käis platsil.

Võõrustajad näitasid vaatamata hõredale koosseisule avapoolajal Ventspilsile hambaid, kui kuue minuti möödudes juhiti 18:15. Rohkelt kaugviskeid võtnud Ventspils läks küll 30:23 ette, aga seejärel tegi Valga-Valka nelja järjestikuse lähiviske toel 8:0 spurdi ja pääses punktiga juhtima. Korra said külalised küll kümnepunktilise edumaa kätte, aga ka Valga-Valka suutis teravust luua ning poolajaks oli Ventspilsi edunumbriteks vaid 54:49.

Kolmandal veerandajal tegi siiski Läti tippklubi asjad selgeks, kui visati 31 silma vastaste seitsme vastu. Nii oli viimane neljandik kõigest vormistamise küsimus, kus suurendati vahet veelgi kümne punkti võrra ja lõpuvile kõlades oli Ventspils visanud 112 punkti kokku.

Visketabavuses jäi Ventspils 53% - 39% peale. Lauavõitlus kuulus samuti neile 49:37 (ründelaud 13:11) ja korvisööte jagati rohkem 34:15. Pallikaotuseid kogunes Valga-Valkal 12, Ventspilsil 7.

Janis Kaufmanis tõi Ventspilsi eest üleplatsimehena 28 punkti (kolmesed 6/12). Maris Gulbiš lisas 18 silma ja andis 6 korvisöötu ning Ryan Shanahan Luther tegi kaksikduubli 12 punkti ja 10 lauapalliga. Kristaps Gluditis kogus 11 punkti ja 5 lauapalli ning 10 punkti ja 6 lauapalli sai kirja Ronalds Zakis.

Emils Kruminš kerkis Valga-Valka parimaks 21 punktiga. Dupree McBrayer järgnes 17 punkti, 6 lauapalli ja 4 korvisööduga ning Vladimir Bulatovic tõi 16 silma ja võttis 9 lauapalli. Filipp Gafurov viskas 10 punkti ja võttis 9 lauapalli, Julii Kalinin lisas 5 punkti ja 7 lauapalli ning William Kenneth Wise III nimele jäi 4 punkti.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub laupäeval, 11. jaanuaril, kui vastamisi on VEF Riga - BC Kalev/Cramo, Rapla Avis Utilitas - Jurmala ning Tartu Ülikool - Latvijas Universitate.