Korvpalliliit ei lubanud Rakvere Tarva asemele tekkinud Virumaa klubi meistriliigassse

 (62)
Korvpalliliit ei lubanud Rakvere Tarva asemele tekkinud Virumaa klubi meistriliigassse
Foto: Eesti Korvpalliliit

Korvpalliliidu juhatus otsustas täna lükata MTÜ Viru Bulli taotluse osaleda Alexela Korvpalli Meistriliigas järgmisel hooajal. Samas lükati tagasi ka MTÜ Valga Spordiselts Kalevi taotlus mittekäsitleda meeskonna lätlasi välismängijatena.

Eesti Korvpalliliidu avaldus täispikkuses:

"Tänasel Eesti Korvpalliliidu juhatuse koosolekul vaadati läbi Rakvere ja Valga-Valka klubide taotlused.

MTÜ Viru Bull (Rakvere) esitas taotluse osaleda hooajal 2017/18 Alexela Korvpalli Meistriliigas erandkorras omamata juhendijärgselt selleks õigust.
EKLile on oluline regionaalne kattuvus, sh läbi meistrligiiga võistkondade, kuid sama oluliseks peab EKL sportlikku printsiipi ja ausa mängu põhimõtteid. Üks ei saa olla reeglite suhtes võrdsem kui teine.
Nii ei toetanud juhatus MTÜ Viru Bull taotlust erandkorras, kuid lubas kaasa aidata kõigega, mis nende võimuses, et MTÜ Viru Bull ambitsioonikad ja laiahaardelised soovid arendada korvpalli Lääne-Virumaal saaksid teoks. Seda aga läbi orgaanilise arengu ning Saku II ja I liiga võitmise.

“On selgelt näha, et MTÜ Viru Bull selja taga on koondumas kohalik omavalitsus, toetuskond ja ka suuremad sponsorid. Soovin, et uuel eestvedajal Arnu Lippasaarel jätkuks jõudu ja ambitsiooni alustada ja ellu viia pikaajaline projekt. Miks mitte olla tagasi Alexela Korvpalli Meistriliigas juba mõne aasta pärast!,” sõnas Eesti Korvpalliliidu president Jaak Salumets.

Seotud lood:

“Korvpall ja Alexela Korvpalli Meistriliiga ei ole ühe aasta projekt, kõik peab tulema läbi loomuliku protsessi ning välja kasvama läbi järjepideva arengu, seda toetab tänane Korvpalliliidu juhatus. Loodame, et saame kaasa aidata ühe regiooni uuele kasvule,“ täiendas Salumets.

MTÜ Valga Spordiselts Kalev (Valga-Valka) taotles Eesti-Läti ühisvõistkonnana lätlaste mittekäsitlemist välismängijatena ja seega soovi maksta nende eest väiksemat litsentsitasu.

Eesti Korvpalliliit lähtus oma otsuse tegemisel fair-play printsiibist, reeglid meistriliigas on kõikidele võistkondadele ühesugused, mille läbi on kõikidele tagatud võrdsed konkurentsitingimused."