Karolis Petrukonis sõlmis Rockiga uue lepingu

 (23)
Karolis Petrukonis
Karolis PetrukonisFoto: Hendrik Osula

Tartu Ülikool/Rock jätkab meeskonna komplekteerimist ja viimati on kokkuleppele jõutud eelmiselgi hooajal meeskonnas mänginud leedukast tsentri Karolis Petrukonisega.

Eelmisel hooajal esindas 212 cm pikkune Petrukonis Rocki 54 mängus ja viskas kogu hooaja keskmiseks 6,5 punkti ja 4,4 lauapalli.

Peatreeneri Gert Kullamäe hinnangul on leedukal võimet rohkemaks. „Pikk keha on paigas. Ma arvan, et Petrukonises on potentsiaali rohkem kui ta eelmisel hooajal näitas. Kindlasti on ta ise näljasem ja ka treeneritepink oskab teda teisel aastal paremini kasutada. Korralikus meeskonnas peab olema üks pikk ja suur keha. Petrukonis näitas, et ta on võimeline headeks esitusteks ja loodame et neid tuleb sel aastal veel rohkem,“ sõnas Kullamäe.

Enne Eestisse tulekut mängis Ameerikas Clemsoni ülikooli (NCAA I divisjon) 2010. aastal lõpetanud Petrukonis kolm hooaega Utena Juventuse meeskonnas. Sel hooajal on Utena Juventus TÜ/Rocki FIBA Europe Cup alagrupivastane ja sarja avamäng tehakse just leedukate vastu 27. oktoobril kodus.

Rockil on kehtivad lepingud juba kümne mängijaga. Korvialusesse tsooni otsitakse veel ühte tugevat keha ning läbirääkimised käivad ka ääremängijate osakonnas.

Rocki esimene välismaine täiendus Evaldas Žabas jõudis eile juba ka Tartusse ja läbib lähipäevil arstliku kontrolli.