Kalev/Cramo viib play-off mängu Otepääle! Miks enda fännide ees mängida ei taheta?

 (44)
Kalev/Cramo poolehoidjad
Kalev/Cramo poolehoidjadFoto: Tiit Blaat

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond otsustas Alexela korvpalli meistriliiga veerandfinaalseeria kolmanda mängu TYCO Raplaga pidada Otepääl. Kalev/Cramo loodab seeria lõpetada mängudega 3-0 ning jääda seejärel Otepääle treeninglaagrisse.

Sellest vaatevinklist on mängu viimine talvepealinna mõistetav, kuid teisest küljest tundub ettevõtmine äärmiselt kummaline.

Miks karistatakse mängu äraviimisega teise Eesti otsa meeskonna fänne ja poolehoidjaid? Või Kalev/Cramo tunnetab, et pealinnas pole enam huvilisi ja poolehoidu ollagi?

Eesti korvpalliliidu üldjuhendi kohaselt on kodumängu pidamine lubatud Eesti piires ükskõik kus. Näiteks võiks Valga viia veerandfinaalmängu Kuressaarde, kuhu peaks siis sõitma ka Tartu Ülikool/Rock. Pärnu võiks mängida samal ajal Narvas, Rapla hoopistükkis Võrus jne. Oleks ju jabur?

Põhiturniiri ajal on üksikute mängude viimine korvpalli propageerimise seisukohalt igati mõistetav, aga play-off´is, andke andeks, koomiline. Eriti koomiline oleks muidugi olukord, kui Rapla esmaspäeval kodumängu Kalev/Cramo vastu võidaks.