Efektiivseim mängija oli kindlalt Shawn King, MVP Rolands Freimanis

 (2)
BC Kalev Cramo v Tartu Ülikool Rock
BC Kalev Cramo v Tartu Ülikool RockFoto: www.joosepmartinson.com

Kevadiste korvpalli play-off'ide ajaks ilmus Basket.ee protokollide viimasele reale PIR ehk efektiivsuse indeksi number, mis mõõdab mängija tõhusust, kasulikkust. Viimase ja kõige olulisema selles reas teenis Kalev/Cramo tsenter Shawn King.

Kui poolfinaalides Kalev/Cramo-AVIS Rapla ja TÜ/Rock-TLÜ/Kalevi vahel osutusid Utilitase efektiivseimaks mängijaks vastavalt Shawn King (keskmiselt 25,7) ja Evaldas Žabas (20,0), siis King suutis finaalseerias sama korrata ning olla taas kõrgeima PIR-i kogusummaga mängija.

Pronksiseerias läks Utilitase rahaline auhind Maurice Kempile (AVIS Rapla). Tema 114 punkti annab ühe mängu keskmiseks lausa 28,5. Teine oli ses pronksiseerias Johnny Berhanemeskel (TLÜ/Kalev) keskmiselt 20,8 punktiga.

Finaali PIR-i kuningas Shawn King viienda mängu teisel poolajal enam tööd tegema ei pidanudki – vahe oli nõnda selge, Rock oli lagunenud ja alla andnud. Kingi PIR oli lõpuks seerias 19,4 mängu kohta ja see oli ülekaalukalt parim. Teise tulemuse mängis välja Rolands Freimanis (finaali MVP) – 13,4, edasi Rain Veideman (12,8) ja Mario Delaš(12,6). TÜ/Rocki parim oli selgelt Tanel Sokk – 12,0.