Eesti-Läti korvpalliliigas osaleb vähem võistkondi kui kunagi varem

 (3)
Eesti-Läti korvpalliliigas osaleb vähem võistkondi kui kunagi varem
Kalev/Cramo - Ventspilsi kohtumine 2020. aasta jaanuaris.Foto: Andres Putting

Läti korvpalliliit teatas, et tuleval hooajal osaleb Eesti-Läti liigas kuus Läti võistkonda. Kokku mängib sarjas 13 tiimi.

Lõunanaabrid lootsid ühe võistkonna juurde saada, aga katsed nurjusid. Kaasa teevad Riia VEF, Ventspils, Ogre, Valmiera, Liepaja ja Läti Ülikool. Eestist mängivad Kalev/Cramo, Tartu Ülikool, Pärnu Sadam, Rapla Avis/Utilitas, Rakvere Tarvas, Tallinna Kalev/TLÜ ja TalTech.

Seotud lood:

Võrreldes möödunud hooajaga on puudu Valga-Valka ja Jurmala, mõlemad klubid lõpetasid tegevuse.

Turniirisüsteem on endine, kõik võistkonnad kohtuvad omavahel kaks korda. Tiimid saavad põhiturniiril kirja seega vaid 24 matši. Koroonaviiruse ohu tõttu peetakse esimene ring vaid sama riigi klubide vahel, riigipiiri hakatakse ületama alates jaanuarist.

Mängude arvu suurendamiseks taastatakse nii Eestis kui ka Lätis karikavõistlused. Eesti madalamate liigade klubid alustavad karikavõistlustega juba augustis, tšempion selgub enne jõule.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!