BLOGI, FOTOD JA TIPPHETKED | Külm dušš: Eesti korvpallikoondisel ei tekkinud Tallinnas Venemaa vastu mingit võimalust

(138)

Eesti korvpallikoondis kaotas tühjas Saku suurhallis peetud 2022. aasta EM-valiksarja kohtumises Venemaale 56:84. Esimese poolaja kaotas Eesti 27:41.

Venemaa oli kohtumise eel favoriit, aga lõpuks võeti oodatust ehk isegi kindlam võit. Esimeste minutitega 0:10 kaotusseisu jäänud Eesti suutis esimese veerandi lõpuks vahe 14:18 peale vähendada, aga seejärel hakkasid venelased taas eest ära libisema.

Eesti resultatiivseim oli 11 punktiga Janari Jõesaar, 10 punkti viskas Rain Veideman. Veideman andis ka kaheksa resultatiivset söötu. Rauno Nurger viskas seitse punkti. Kerr Kriisa jäi 14 minuti jooksul nulli punkti peale, 19-aastane mängujuht tegi ka kolm pallikaotust.

Venemaa kasuks tõi Jevgeni Baburin 19 punkti, kapten Andrei Vorontsevitš lisas 15 punkti. Venemaa tabas kolmeseid 36-st 19. Eesti tegi 16 pallikaotust Venemaa 12 vastu.

Täna kell 16 oleks Saku suurhallis pidanud vastamisi minema ka Põhja-Makedoonia ja Itaalia, aga makedoonlaste koroonajuhtumite tõttu lükati mäng edasi.

EM-valiksarja B-grupis on Itaalial võitnud kahest mängust kaks, Venemaa kolmest mängust kaks, Eesti kolmest üks ja Põhja-Makedoonia kahest null.

Eesti oli varem võõrsil 81:72 alistanud Põhja-Makedoonia, kodus jäädi 81:87 alla Itaaliale. Venemaal oli kirjas võõrsil Itaalia vastu saadud 64:83 kaotus, Põhja-Makedooniat võideti kodus 77:67.

Ajakava järgi jätkub Tallinna "mull" esmaspäeval. Kell 16 peaks kohtuma Venemaa ja Itaalia ning kell 20.30 Eesti ja Põhja-Makedoonia. Kui võimalik, üritatakse millalgi ära pidada ka Itaalia ja Põhja-Makedoonia matš.

Eurobasket 2022 ülekandeid näed TV3 Sport kanalitest või veebis go3.tv.

Eesti - Venemaa korvpall
Mäng läbi, Eesti kaotas 56:84.
Kaks minutit lõpuni, seis on 54:77.
Käib tulemuse vormistamine. Viis minutit lõpuni, Eesti kaotusseis on 48:70.
Võrdluseks, Eesti kahesed on 27st 12 ja kolmesed 18st 4.
Venemaa koondise visete statistika on muidugi päris ulmeline, kaheseid on tabatud 18st 5, aga kolmeseid 30st 17.
Neljas veerandaeg on alanud rahulikult, skoori on teinud Sutt ja Lopatin. 45:68 ja seitse minutit lõpuni.
Veideman toob kolmanda veerandi lõpetuseks Eestile punkte juurde, aga kaotusseis on viimase perioodi eel 42:62. Kolmanda veerandi kaotas Eesti 15:21.
Post toob eduka läbimurdega tabloole ümmargused numbrid, 40:60. Minut kolmanda veerandi lõpuni.
Esimesed minutid saab kolmanda veerandi lõpus ka Saimon Sutt. Nüüd on väljakul käinud kõik 12 eestlast.
Esimest korda saab täna platsile Siim-Markus Post.
Treier avab isikliku punktarve, aga Eesti pole lähemale saanud. 35:57, kolmanda veerandi lõpuni 3.47.
Baburin tabab oma tänase viienda kolmese ja kaotusseis suureneb veelgi. 31:54.
Strebkov lisab kolmese ja vahe on 20 punkti. Taas ebaõnnestunud Kriisa vahetatakse Paasoja vastu välja.
Vähemalt midagigi positiivset, Venemaal on tiimvead kahe ja poole minutiga täis.
Aga kaitse ei pea, lõpuks realiseerib Venemaa rünnaku kolmesega Lopatin. 29:48 ja Toijala võtab aja maha.
Hermet rehabiliteerib ennast natuke tabava kolmesega.
Teine poolaeg on alanud, Kulagin jäetakse kohe korvi alla vabaks. Seejärel teeb Hermet valesöödu ja Venemaale veel kaks lihtsat punkti. 27:45 ja asi meenutab esimese poolaja algust.
Toijala teeb teise poolaja alustuseks ühe vahetuse algviisikus, Dorbeki asemel jookseb platsile Veideman. Teised on Kriisa, Jõesaar, Hermet ja Kitsing,
Kõige enam on juurde panna Kriisal ja Treiril, kes on nulli peal.
Venemaa on kolmeseid tabanud 19st 10, aga suurem osa viskekohti on olnud vabad. Eesi kahesed on 18/8, kolmesed 11/3 ja vabavisked 2/2.
Veideman, Paasoja ja Kitsing on Eestile toonud kuus punkti, üleplatsimees on venelaste kapten Vorontsevitš 13 punktiga.
Esimesel poolajal oli Eesti koondise kõige suurem mure mängu organiseerimine. Meil puudub hetkel tugev mängujuht, kes suudaks suunata pallid õigesse kohta. Kriisa on jäänud vastaste kaitse murdmisel hätta. Veideman on saanud selle rolliga paremini hakkama. Endale visata lastud 41 punkti, pole veel kõige hullem, kuid visata ise poolajaga 27 silma, on võitmiseks iolmselgelt vähe.
Paasoja tabab mõlemad vabavisked, aga Mihhail Kulagin tabab viimasel sekundil veel lauapõrkest kolmese... seega kaotas Eesti esimese poolaja 27:41.
Ivan Strebkov lõpetab Eesti minispurdi ja viib Venemaa ette 38:25. Poolaja lõpuni on 12 sekundit, enne Venemaa rünnakut viskab Paasoja vabaviskeid.
Lõpuks õnnestub Eestil üks reid korvi alla, Jõesaar avab oma tänase punktiarve. 1.27 enne esimese poolaja lõppu on Eesti taga 23:35.
Paha periood. Vorontsevits viskab veel ühe kolmese sisse, aga vähemalt sama halb on see, et rünnakul ei leita loogilisi lahendusi. Kolm minutit esimese poolaja lõpuni, Eesti kaotusseis on 21:33.
Nii nagu venelased jätsid alguses liiga vabaks Kitsingu, eksivad ka eestlased kaitses lubamatult. Vorontsevitš on hea viskaja ning nii kolmese joone taga tuleb teda võtta lähemalt.
Uuesti jäetakse Vorontsevitš kolmesejoone taha vabaks ja karistus on käes. 18:28. Venemaa kapten on tabanud kaugelt kolmest kolm. Viis minutit poolajani.
Veideman vastab keskpositsiooniviskega. 18:23.
Vorontsevitšilt kolmene ja Venemaa juhib 23:16.
Kriisa algus pole olnud kuigi õnnestunud. Visked pole tabanud ja venelaste surve all on ka mängu juhtimine keeruline.
Antipov mängib korvi all Kriisa üle ja Eesti võtab aja maha. Seis on 16:20 ja esimese poolaja lõpuni on seitse minutit.
Seis 16:18 aga püsib.
Kriisa ei saa ennast kuidagi vedama, visked lähevad väga kindlalt mööda.
Teine veerand on alanud. Paasoja toob Eesti kahe punkti kaugusele.
Baburinit uuesti platsile sekkunud Kriisa üles tõstetud käed ei huvita ja ta tabab veel ühe kolmese. Venemaa võidab esimese veerand 18:14.
Veideman uuesti korvi alla ja edukalt! 14:15.
Kuna Eesti algkooseis ei toimunud, võttis peatreener Toijala ette üsna korraliku vahetuste ralli. Kuue minutiga vahetati väljakule täiesti uus viisik.
Kulagin vastab kolmesega. 10:15.
Veidemanilt hea läbimurre. 10:12.
Nüüd sekkuvad mängu ka Tanel Kurbas ja Rauno Nurger.
Vahetustest on sekkunud Veideman, Treier ja Paasoja, neist viimane toob ka punktid juurde. 8:12, viis minutit mängitud.
Kriisalt taas üsna andestamatu pallikaotus, aga venelased ei suuda kiirrünnakut lahendada.
Kitsing tabab taas kolmese! 6:12.
Kummaline on see, et Venemaa jätab Kitsingule eemalt võimalusi visata. See on ju Kitsingu tugevaim relv.
Venelaste keskmängija Ivlev keerab korvi alt kaks punkti juurde. 3:12, mängitud on kolm minutit.
Õnneks Kitsing vastab ja siis teeb Venemaa ründevea. 3:10.
Veel üks pallikaotus, Toijala tehniline ja veel üks kolmene otsa... 0:10
Kriisa kaotab palli ja Vorontsevitš nõelab veel ühe kolmesega.
Baburin tabab pärast ründelauda kolmese ja viib Venemaa ette.
Mäng algas!
Suuri üllatusi pole.
Venemaa algkoosseis: Mihhail Kulagin, Jevgeni Baburin, Andrei Vorontsevitš, Andrei Lopatin, Vladimir Ivlev. Eesti algkoosseis: Kerr Kriisa, Martin Dorbek, Janari Jõesaar, Kregor Hermet, Kristjan Kitsing.
Alla 15 minuti mängu alguseni. Traditsiooniline grupipilt ka tehtud.
Kui eilne Taani võit Leedu üle kõlas ulmelisena, siis millegi sarnasega sai täna hakkama Šveits. Soome mullis alistati 92:90 Serbia. Viimastel sekunditel viskas Šveitsi võidukorvi Dušan Mladjan.https://twitter.com/EuroBasket/status/1332727933887135745?ref_src=twsrc%5Etfw
Tere õhtust Saku suurhallist! Võistkonnad on soojenduse esimese osa lõpetanud ja mängu toimumiseks paistab kõik valmis olevat. Ajakirjanike sektsioonist paistis 45 minutit enne kohtumise algust selline vaade, mujale pole minna lubatud:
Venemaa koondise koosseis:Jevgeni Baburin (Nižni Novgorod, 33-aastane, 189 cm)Maksim Grigorjev (Permi Parma, 30, 196 cm)Mihhail Kulagin (Krasnojarski Jenissei, 26, 191 cm)Grigori Motovilov (Krasnodari Lokomotiv-Kuban, 22, 191 cm)Ivan Strebkov (Nižni Novgorod, 29, 190 cm)Pavel Antipov (Kaasani Unics, 29, 203 cm)Nikita Balašov (Južno-Sahhalinsk Vostok-65, 29, 207 cm)Jevgeni Valijev (klubita, 30, 205 cm)Andrei Vorontsevitš (klubita, 33, 207 cm)Andrei Lopatin (Moskva CSKA, 22, 208 cm)Vladislav Truškin (Peterburi Zenit, 27, 201 cm)Vladimir Ivlev (Permi Parma, 30, 207 cm)
Jukka Toijala valikust jäid välja Mihkel Kirves ja Jaan Puidet.
Eesti koondise koosseis Venemaa vastu: Kerr Kriisa, Siim-Markus Post, Rain Veideman, Martin Dorbek, Martin Paasoja, Janari Jõesaar, Saimon Sutt, Tanel Kurbas, Kristjan Kitsing, Kregor Hermet, Rauno Nurger, Kaspar Treier