Vigastustest räsida saanud Eesti naiste korvpallikoondis kaotas Portugalile teisegi mängu

 (3)
Eesti naiste korvpallikoondis mängus Valgevenega
Eesti naiste korvpallikoondis mängus ValgevenegaFoto: Rauno Volmar

Teist päeva järjest võõrsil Portugali naiskonnaga kohtunud Eesti koondis pidi vastu võtma teisegi kaotuse, kui vastasele jäädi alla 56:62 (10:17, 19:9, 15:18, 12:18). Kahjuks lõppes mäng kahe koondislase jaoks vigastusega.

Kui teisipäeval domineeris Eesti avapoolaega kindlalt ning mäng kaotati lõpuks viimase sekundi kolmesest, siis kordusmatši avapoolaeg oli kõikuv. Kodunaiskond sai esimese kümne minutiga sisse 17:10 edu, kuid eestlannad vastasid omakorda teise veerandi võiduga 19:9. Teisel poolajal olid edukamad Portugali naised, kes tegid neljandal veerandil korra vahe ka 11-punktiliseks, kirjutab basket.ee.

Üheksakesi mänginud Eesti naiskonna poolel sai vaid neljaminutilise mängu järel vigastada mängujuht Birgit Piibur ning ka Mailis Pokk viibis platsil kõigest 8,5 minutit. Infokillud Portugalist ja mängust näidatud otsepildist ütlevad, et mõlemad meie koondise eeldatavad liidrid said põlvetraumad, mis vähemalt esmapilgul tundusid küllalt tõsised.

Kogenud naiskonnakaaslaste väljalangemise järel kerkis jõuliselt esile 19-aastane Janne Pulk, kes mängis veidi üle 37 minuti ja viskas 23 punkti. Tema eakaaslane Johanna Eliise Teder lisas 10 silma ning Annika Kösteri kontole kogunes 7 punkti ja 9 lauapalli. Visketabavusega oli hädas Kadri-Ann Lass, kes 32 minutiga tõi 4 silma (visked väljakult 2/10) ning 9 lauapalli, kuid huvitaval kombel oli tema +/- näitaja nende suurte mänguminutite juures +8.

Seotud lood:

Täiskoosseisu ehk 12 naist kasutada saanud Portugali kasuks viskas parimana Laura Ferreira 18 punkti.

Koondise peatreener Janne Schasmin jäi üldjoontes nende kahe mänguga rahule: "Täna pidid mängima need, kes eile nii palju platsile ei saanud, aga pidasime agressiivsele kaitsele vastu. Need mängud olid naiskonna ühtsuse ehitamiseks head ning hea meel on noorte esituse üle ning selle üle, et sai Kadri-Ann Lassi koondisesärgis näha."