Eesti suutis viimase pooleteise minutiga tagasi mängida viiepunktilise kaotusseisu, kui Sten Sokk tabas kaks kaugviset järjest. Kui 38 sekundit enne sireeni pääses Bulgaaria uuesti punktiga ette, siis meie võidukorvi viskas kümmekond sekundit hiljem Rain Veideman. Bulgaarlastel oli veel lõpus võimalus mängu päästmiseks, ent nende visked õnneks korvi ei kukkunud.

Sokult üleplatsimehena lõpuks 14 punkti, kõik teisel poolajal. Reinar Hallik ja Indrek Kajupank lisasid 10 punkti. Vastaste resultatiivseim oli Aleksandar Vezenkov 13 punktiga.

Vaata Rait-Riivo Laane intervjuud:

Vaata mängu tipphetki:

Eesti alustas turniiri eile 66:67 kaotusega võõrustajatele. Otsustavaks sai viimase minuti pallikaotus, mis andis viimase rünnaku eelise Rumeeniale. Kohtunikud fikseerisid 0,5 sekundit enne aja täistiksumist vea ja Titus Nicoara oli esimesel vabaviskel täpne. Eesti koondise resultatiivseimad olid võrdselt 13 punktiga Tanel Kurbas, Rain Veideman ning Sten Sokk.

Bulgaaria alistas avapäeval suurelt Ungari 87:59.