VIDEO | Tütarlaste U18 korvpallikoondis alistas Rootsi

Janne Pulk
Janne PulkFoto: Siim Semiskar

Tänasest reedeni peetakse Audentese Spordihoones noorte korvpalliturniiri Baltic Sea Basketball Cup, millest võtavad osa Eesti, Läti, Soome ning Rootsi U16 ja U18 koondised. Eesti U18 neiud alustasid 79:63 võiduga Rootsi eakaaslaste üle.

Päeva esimeses mängus läksid vastamisi Läti ja Soome U16 tüdrukud. Soomlannad dikteerisid mängu käiku ning võitsid kohtumise 85:76. Janette Aarnio tõi võitjate parimana 22 silma.

Kell 13 asusid esimeses saalis mõõtu võtma Läti ja Soome U18 vanuseklassi tütarlapsed. Lõunanaabrid võitsid esimese veerandi 19:13 ning asusid poolajaks juhtima 47:36. Kokku 22 punkti toonud Aleksa Gulbe vedamisel soomlannasid enam lähemale ei lastud ning 87:70 võidu said kirja Läti neiud.

Eesti vastaseks olid turniiri esimesel päeval Rootsi eakaaslased. Otsa tegid meie koondistest lahti U16 neiud, kes pidid rootslannadele alla vanduma 72:85. Vastaste parimana viskas Julia Nyström 14 silma. Meie resultatiivsem oli Anna Gret Asi 21 punkti, 6 lauapalli, 4 resultatiivse söödu ja 6 vaheltlõikega.

Neidude päeva viimases mängus võitis Eesti U18 koondis peatreener Märt Kermoniga eesotsas Rootsi 79:63. Väga tasavägiselt kulgenud mängu pöörasid eestlannad enda kasuks alles viimasel veerandil. Otsustavale neljandikule mindi vastu 53:53 viigiseisul. Koduvõistkond purustas viimasel kümnel minutil vastased tervelt 26:10 ning kirjutas tabelisse magusa võidu. 26 minutit väljakul rassinud Janne Pulk (pildil) tõi meie tulemuslikumana 19 silma. Johanna Eliise Teder toetas teda 15 puntiga.