Veel kolm minutit enne lõppu juhtis Rock 64:63, kuid siis tegid külalised 8:1 vahespurdi ja juhtisid lõpuminuti eel 71:65. Rapla viimasel minutil tartlasi enam ohtlikult lähedale ei lasknudki ning suurüllatus oligi sündinud.

Rapla tulemuslikumad olid Rait Keerles ja Kristers Zeidaks 16 punktiga, otsustavatel lõpuhetkedel kaheksa punkti toonud Rait-Riivo Laane lisas 13 silma. Tartu poolel viskasid Valmo Kriisa ja Tanel Kurbas võrdselt 13 punkti. Augustas Peciukevicius tabas mängust 8-st viskest vaid kaks ning piirdus 7 silmaga, Gert Dorbek viskas mängust kõik kaheksa (!) viset mööda ja tõi 4 punkti. Tartlased patustasid ka 15 pallikaotusega.

Päeva teises mängus võitis KK Pärnu Tallinna Ülikool/Kalevi vastu juba avaveerandi 18 punktiga (27:8) ning võttis lõpuks koduväljakult kindla 65:49 võidu.

Üleplatsimees oli Pärnu poolelt Janis Vahter, kes viskas 21 punkti ja korjas lauast 9 palli. Rannar Raap lisas 15 ning Renato Lindmets 14 silma. Raap tegi kaksikduubli, saades lisaks 10 lauapalli. Tallinna Kalevi poolelt jõudis ainsana kahekohalise arvu punktideni meeskonna kapten Raido Roos, kes viskas 11 punkti.

„Ma ei tea, mis neid vaevab. Aga see võistkond ei ole võistluseks valmis,“ oli TLÜ/Kalevi peatreener Kalle Klandorf mängu järel murelik. „Aga ma arvan, et küll nad kosuvad. Hoiame palli palju kinni ja ei sööda õigel ajal. Ega meil teine mäng järjest läks esimene veerandaeg aia taha.“

KK Pärnu peatreener Heiko Rannula sõnas peale teist järjestikust võitu: „Kodus peame võitma meie grupi vastaseid, arvan, et midagi üllatavat selles võidus ei ole. Algus oli hea, aga ei oska veel
seda viimast lööki panna ja hakkame siis kätt väristama. Meil on ühtlane meeskond, kus kuus-seitse meest on mängumehed ja kindlasti loodame, et noortest tuleb õige pea juurde neid.“