VIDEO | Raplaga liitub ülitugeva ülikooli superatleet, keda seostati hooaja eel ka Los Angeles Lakersiga

 (17)
VIDEO | Raplaga liitub ülitugeva ülikooli superatleet, keda seostati hooaja eel ka Los Angeles Lakersiga
Dominique Hawkins (vasakult teine) Kentucky meeskonnakaaslastega, kes kõik praeguseks NBA-s: Willie Cauley-Stein (15), Andrew Harrison (5) ja Karl-Anthony Towns (12)Foto: Joe Robbins, AFP

Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskond andis teada, et meeskonnaga liitub neli hooaega ülitugevas Kentucky ülikoolis mänginud kaitsespetsist tagamees Dominique Hawkins.

Lepingu kohaselt on mängija esialgu testimisel kaheks nädalaks, mille jooksul jõuab ta Rapla korvpallimeeskonnaga mängida kaks Alexela korvpalli meistriliiga ning kaks Balti liiga mängu. Hawkins peaks olema asendaja Kosovo koondislasele Jaren Sinale, kes hiljuti tiimi juurest minema saadeti.

Ülikooli ajal mängis ameeriklane kuulsas ja tugevas Kentucky Wildcatsis, kus üheks tema võistkonnakaaslaseks oli BC Kalev/Cramo mängija Isaiah Briscoe. Ülikooli lõppedes liitus ameeriklane selle hooaja algul Taani hõbedameeskonnaga Horsens IC, kus viies mängus mängis ta keskmiselt 16,8 minutit ning kogus 7 punkti. Viskeprotsendid olid järgnevad: kahepunktivisked 57%, kolmepunktivisked 36% ning vabavisked 87%.

Rapla manageri Jaak Karbi sõnul oli mehe palkamise juures osa ka õnnel: „Tunnistan, et nii kiiresti me ei lootnud uut mängijat Sina kohale leida. Siin oli tegemist pisut ka õnnega, sest teda ei esinda keegi meie põhilistest partneragentuuridest. Me hakkasime põhjalikumalt tema tausta uurima esialgu vaid seetõttu, et ta tuleb Ameerika läbi aegade edukaimast korvpalliülikoolist Kentuckyst, kus tema tiimikaaslane oli ka värske Kalevi täiendus Briscoe. Tegemist ei ole kindlasti samasuguse skoorijaga, tema tugevus peaks olema eelkõige kaitsemäng, tal on meeletud füüsilised võimed. Kuid meie meeskonna jaoks peaks ka tema ründearsenal olema piisavalt hea. Meil on aega sellele kõigele kinnitust saada pisut üle kahe nädala, mille sisse jääb ka neli mängu. Loodetavasti ei pea me tagaliiniga sel hooajal rohkem tegelema.“

Seotud lood:

Enne käesolevat hooaega käis Hawkins end proovile panemas ka Los Angeles Lakersi ja Indiana Pacersi juures, kuid lepingut meeskonnaga välja ei teeninud.

Sealjuures oli füüsiliste võimete poolest ülikõva potentsiaaliga Hawkinsit endale tahtmas ka ameerika jalgpalli NFLi meeskonnad - mehel tuli sel kevadel teha otsus, kas karjääri jätkata korvpallurina või proovida kätt NFLis.

Hawkins jõuab Eestisse täna hilisõhtul ning liitub meeskonna treeningutega esimesel võimalusel.

Videoid Hawkinsi tegutsemisest: