VIDEO: Rapla Korvpallikool soetas esimesena Eestis viskemasina

 (16)
Tyco Rapla vs Kalev Cramo
Andre PärnFoto: Siim Solman

Esimesena Eestis soetas Rapla Korvpallikool endale Ameerika Ühendriikides väga laialdaselt kasutuses oleva individuaalse treeningu vahendi – viskemaskina ehk shooting gun-i. Täna, 27.veebruaril, pannakse viskemasin New Yorgist suunaga Rapla poole teele.

Shooting gun asendab viskamisel lauavõtjat ning söötjat ja võimaldab seega mitmekordistada ajaühikus sooritatavate visete arvu (kuni 800 viset tunnis). Viskemasinat saab seadistada vastavalt treenija soovile, muuta söötude tugevust, nurka ning intervalli. See omakorda lubab teha erinevaid mängulisi viskeharjutusi ning viia mängijate individuaalse treeningu täiesti uuele tasemele.

Suurele investeeringule Rapla ning Eesti korvpalli tulevikku on seni õla alla pannud korvpallilegendid – Taavi Reigam, Aivar Kuusmaa, Veiko Jurkatamm ning Harri Drell, poliitik Kalle Palling ja ettevõtja Tõnu Kipper. Siiski on osa masina maksumusest ning transpordikuludest veel katmata. Kui soovid samuti anda oma panuse uute Kuusmaa viskekäega mängijate kasvamiseks, siis on annetused Rapla Korvpallikoolile teretulnud. Kõikide toetajate nimed kantakse masinale.

Vaata viskemasina tutvustust: