VIDEO: Rapla alustas korvpalli Balti liigat suure kaotusega

 (23)
Kaotuse sai ka TTÜ
Martin Paasoja, Avis Rapla
Martin Paasoja, Avis Rapla Foto: Siim Solman

Täna startis kahe mänguga Lätimaa pinnal Balti korvpalliliiga uus hooaeg. Mõlemas kohtumises olid osalised ka Eesti klubid: Valmiera/ORDO-le astus vastu Rapla Avis ning Liepaja/Triobetile TTÜ.

Valmiera ja Rapla mäng lõppes lätlaste 90:59 võiduga. Rapla parim oli William Artino 20 punkti ja 7 lauapalliga, Devin Brooks lisas 13 ja Indrek Kajupank 11 silma. Enim pahandust tegi eestlastele Davis Rozitis, kes viskas 24 punkti ja võttis 15 lauapalli.

Liepaja ja TTÜ vahelise mängu võitsid samuti lätlased ning seda numbritega 90:68. Kolmanda veerandi 28:14 spurdiga suure vahe sisse mänginud Liepaja parim oli Kristopher Richard 19 punktiga. TTÜ-le tõid Kristjan Kitsing ja Kiur Akenpärg võrdselt 18 punkti.

Balti liiga põhiturniiril on meeskonnad jaotatud kahte alagruppi, mängitakse kodus-võõrsil süsteemis. Mõlemas alagrupis on 7 meeskonda (kokku 14). Läbi alagrupiturniiri pääseb kaheksandikfinaali vähemalt 11 klubi, kellega play-off´is võivad sõltuvalt eurosarjade tulemustest liituda Šiauliai, Ventspils, Utena Juventus, TÜ/Rock ja Pasvalys Pieno zvaigzdes.

Valmiera ja Rapla mängu tipphetked:

Valmiera ja Rapla mäng täispikkuses: