VIDEO | "Pealtnägija": Aivar Kuusmaa sattus restoranipidajana skandaali

 (9)
Kalev Cramo vs Rapla Avis Alexela Meistriliiga teine finaalmäng
Aivar KuusmaaFoto: Hendrik Osula

ETV saates "Pealtnägija" oli kolmapäeva õhtul pikk lõik sellest, kuidas Tallinna linn on sõlminud vanalinnas Keskerakonnaga suuremal või vähemal määral seotud inimestega mitmeid turuhinnast märgatavalt odavamaid üürilepinguid.

Üheks luubi all olnud lepinguks oli ka korvpallitreener Aivar Kuusmaa osalusega restorani Kaerajaan leping, millega söögikoht on saanud endale linnalt otsustuskorras 25 aastaks pinna Raekoja platsile.

Sealjuures oli otsustamise juures ka Kuusmaa ise, kes andis linnavolikogu liikmena omaenda firmale krundi üürimisele poolthääle.

Endine kossuäss keeldus kaamerate ees selgitusi jagamast, kuid tegi kirjaliku avalduse: “Eetiliselt jah, oleksin võinud hääletamata jätta, kuna teema puudutas minuga seotud ettevõtet. Nagu mainisin, kui oleks minu hääl määravaks saanud, oleks olnud see ebaaus. Kuigi minu hääl ei olnud määravaks, pean siiski tõdema, et käitusin valesti ja tagantjärgi mõeldes, oleks võinud hääletamata jätta.”

Praegu kehtib Kaerajaani üürileping kuni aastani 2034 ning näiteks esimese korruse eest makstakse 24,52 eurot ruutmeetri eest, mis on rohkem kui poole odavam võrreldes naaberkohvikuga, kirjutab ERR.

Vaata saatelõiku siit (Kuusmaa osa alates 14:40):

Seotud lood:

Loe refereeritud artikli täisteksti ERRi portaalist!