VIDEO: Esiliiga finaali kähmluses osalenud korvpalliliidu juhatuse liige süüdistas intsidendis kohtunikke

 (57)

Eesti korvpalli esiliiga finaalmäng Kohila/Elion/Webware - Balteco (65:58) lõppes inetu vahejuhtumiga. Väljakule tõuklema jooksnud Korvpalliliidu juhatusse kuuluv Ivar Vendelin rääkis videointervjuus Delfile, et oma käitumises vigu ei näe.

Rüselus puhkes 1.18 enne mängu lõppu. Olukord sai alguse kiirrünnakust, kui Kristo Aab tegi Kohila mängumehe Kenno Koka vastu ebasportliku vea. Seejärel tõukas Heigo Erm Aabi pikali ning Balteco mängijad asusid omakorda Ermi ja tema meeskonnakaaslasi ründama. Tõuklemise tagajärjel sai Erm ebasportliku vea, samal ajal kui viis Balteco pallurit eemaldati mängust.

"Nugade peale läks seepärast, et kohtunikud lasid mängu totaalselt käest ära. Nii madala tasemega kohtunikud ei tohiks vilistada esiliiga finaalmängu. Kaks tükki on ikka selgelt naljavennad," sõnas Ivar Vendelin Delfile. "Kohtunikud ei suutnud olukorda lõpetada, vaatasid lihtsalt pealt."

Selles, et rüseluses osales ka alaliidu juhatuse liige, Vendelin probleemi ei näe: "See näitab, et me korvpallist hoolime. Kui minu poeg suhtub tulevikus sama kirega sporti, olen ainult rahul."